Podano do łóżka #31: Skąd brać pomysły na wpisy na bloga i 25 knajp, których nie ma

W dzisiejszym odcinku dowiecie się, skąd brać pomysły na wpisy na bloga oraz jak go odpicować, żeby było na nim ładnie. Poznacie też historię popularnych symboli oraz listę knajp, jakie z chęcią by odwiedził autor bloga Wygrywam z anoreksją. Zobaczycie relację z urokliwej miejscowości na mapie Dolnego Śląska i dowiecie nieco więcej o Piotrze Fronczewskim oraz Meryl Streep. Przeczytacie też o kobietach, które nienawidzą kobiet, posłuchacie Sokoła i pooglądacie świetne profile na Instagramie. Enjoy!

Linki, w jakie warto kliknąć:

♦ Nie będę owijać w bawełnę – nie zawsze mam pomysły na teksty. Nie zawsze mam cokolwiek do powiedzenia. Zwykle nie mam. Ale w niecierpliwych paluszkach tkwi wciąż energia twórcza, mózg paruje, maszyna twórcza gotowa jest do odpalenia. Po prostu nie ma materiału, nad którym mogłaby się skupić. Jeżeli i Wy miewacie podobne problemy, pomoże Wam Riennahera i jej tekst pod tytułem „Oryginalne pomysły na blogowe wpisy”. Nie wiem, co ta dziewczyna ma w głowie, ale cudnie się czyta o Władcy Dżemów i cyklu podróżniczym, inspirowanym hasłem „gdzie ukryć zwłoki”.

♦ Tworzenie designu dla bloga jest jak meblowanie mieszkania. Dlaczego? W obydwu przypadkach chcemy by nasza przestrzeń wyglądała jak najlepiej, by była funkcjonalna, by wszyscy się w niej dobrze czuli, ale nie do końca wiemy, jak się za to zabrać. Zanim wypracujemy sobie satysfakcjonujące rozwiązania, robimy wiele rzeczy przypadkowo, po omacku i bardzo często wychodzi z tego jeden wielki miszmasz. Czyli Paulina z bloga One Little Smile i jej tekst o tym, jak sprawić, by nasz blog był ładny i czytelny.

♦ To, co wydaje nam się współczesną ikoną, często ma swój początek w wydarzeniach i postaciach sprzed tysięcy lat. Symbole wraz z upływem czasu ewoluują, a czasami zupełnie zmieniają swoje znaczenie. W prostych znakach możemy doszukać się drugiego dna i pochodzenia, którego zupełnie byśmy się nie spodziewali. Czyli Jacek Kłosiński z tekstem o tym, skąd wzięły się popularne symbole.

♦ Bohaterowie seriali, filmów i książek też jedzą i piją. W dodatku często w takich miejscach, że im zwyczajnie zazdrościmy. Dlatego też Maciej Blatkiewicz z bloga Wygrywam z anoreksją postanowił przygotować listę 25 fikcyjnych knajp, które by z chęcią odwiedził. Co tu dużo mówić – odwiedzałabym!

♦ Wiesz, dlaczego faceci wciąż bez żenady opowiadają te wszystkie seksistowskie dowcipy? Bo kobiety nadal się z nich śmieją. Tak, kobiety właśnie. Myślą, że należy się śmiać, lub przynajmniej udawać, że nas to bawi. Albo chociaż głośno nie wyrażać sprzeciwu. Czyli Ada z bloga Rzeczovnik ze skłaniającym do refleksji tekstem o wiele już mówiącym tytule „Kobiety, które nienawidzą kobiet”.

♦ Wieź mnie do krain podniebnych, pojedźmy na wycieczkę, rzekłam do współlokatora serca mego, albowiem nabrałam ochoty, by zaznać piękna. Wybór padł na Sokołowsko. Jakby od chmur stąd był już tylko kawałek. Z Wrocławia do Sokołowska wiodą dwie godziny drogi. Idealny czas to, by za zamkniętymi szybami metalowej puszki wspólnie pomilczeć. Odziani w odzież turystyczną, która nijak ma się do najświeższych tendencji w modzie, z plecakiem wypchanym suchym prowiantem, jedziemy. Czyli Venila Kostis zwiedza Dolny Śląsk i zdaje nam z tego relację.

♦ Piękno nie zna wieku. Wiedzą to dobrze fani Alessandro, który obdarzony jest stylem, czarem i potężną dawką przystojności. Wizytówką 47-letniego modela są śnieżnobiała siwizna, starannie przycięta broda i tatuaże, które niepokornie wyzierają spod obłędnych stylizacji. Najlepiej wypada na zdjęciach wtedy, kiedy nie doklejają mu żadnej 20-letniej podfruwajki do boku: ostatecznie prawdziwa męskość nie potrzebuje takich gadżetów, żeby się obronić. Czyli Tattwa i „Magia czasu, magia obrazu: Instagram w teorii i praktyce + 10 kont, których nie możesz przegapić”. Polecam zwłaszcza Barbie, która ma lepsze życie niż Ty oraz buldożka francuskiego.

♦ – Jak rozumiem, to jest dziś waluta, w której mierzy się wagę ludzkich osiągnięć? Odsłony na YouTubie? I co one mówią o moim życiu zawodowym – te odsłony? Czyli nieoceniony Piotr Fronczewski w rozmowie z Marcinem Mastalerzem o sobie, aktorstwie i życiu.

♦ – W roku, w którym skończyłam 40 lat, dostałam trzy propozycje zagrania czarownic – wspomina. – Aktorki tracą swą wartość rynkową mniej więcej w tym czasie co dziwki. Aktorzy za to osiągają wtedy największy finansowy potencjał – dodaje. Jest wściekła i głośno o tym mówi. Ale media koncentrują się raczej na jej rzekomym romansie z Jackiem Nicholsonem podczas kręcenia „Zgagi”, a potem „Chwastów”, w których gra – odpowiednio – zdradzoną żonę i uzależnioną od alkoholu nauczycielkę muzyki. Czyli Wysokie Obcasy i tekst o Meryl Streep.

♦ A na koniec Bogusław Linda, Johnnie Walker i Sokół we wspólnym projekcie, którego owocem jest ten właśnie teledysk. A ja patrzę i kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, jak bardzo kocham się w Lindzie.

fot. stokpic.com