Podano do łóżka #20. Mężczyźni z kaloryferami i szatańskie babcie

 Fot. Viktor Hanacek, picjumbo.com

W dzisiejszym odcinku znajdziecie namiary na świetne wywiady z Ekskluzywnym Menelem i Ewą znaną jako Red Lipstick Monster, dowiecie się, jak korzystać ze Snapchata i Instagrama oraz posłuchacie trochę o swoich wadach, a trochę o cudzych babciach. Przeczytacie też o tym, jak chronić się w górach przed burzą i jak zacząć ćwiczyć jogę, a także popatrzycie na mężczyzn z kaloryferami i odkryjecie zupełnie nowe miejsce w sieci. Enjoy!

 

A zatem – przed Wami linki, w której warto zajrzeć:

♦ Byłem mistrzem zakładania masek. Na zewnątrz wydawało się, że jestem mega szczęśliwym kolesiem. Przecież wszystko na pozór mi się udawało. Prawda była inna. Nakładałem maski na twarz, uśmiech od ucha do ucha a w głębi czułem pustkę. Czyli Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel, w rozmowie o Bogu, który ocala. Wysłuchała piękna i mądra Kasia Olubińska z bloga Bóg w wielkim mieście.

 

♦ Od babci nauczyłam się, jak postępować z ludźmi: przyswoiłam wcześnie, że zachowując wobec nich szacunek, mam pełne prawo takiego samego szacunku wymagać wobec siebie. Że nie muszę być z każdym po imieniu i nie każdy ma prawo dotykać mnie, szturchając w ramię czy sprawiając, że poczuję się dotknięta. Nauczyłam się mówić „przepraszam, ale nie jesteśmy na ty” w pięciu odmianach chłodu i, z drugiej strony, uśmiechać się ciepło i instynktownie wyciągać do ludzi ręce. Czyli Tattwa z cudownym tekstem „Wszystko o mojej babci”.

 

♦ Co łączy drewniane zegarki Woodlans, skórzane torby Ladybuq Art i dziecięca łóżeczka EkoBraci? Z pozoru niewiele, ale gdy zajrzymy do trzech różnych pracowni, okaże się, że oprócz tego, że ich właściciele potrafią uszyć torbę, zagłębić się w mechanizm zegarka, a z drewna stworzyć niesamowite samochody, to najważniejsze jest jednak to, że wszyscy trzej panowie są wspaniałymi tatami. Czyli Tola z absolutnie genialnymi zdjęciami. Idźcie i patrzcie, ta dziewczyna fotografuje cuda.

 

♦ Zwierz często słyszał o oglądaniu zdjęć – zwłaszcza aktorów – celem podziwiana kaloryferów. W ogóle o kaloryferach w kontekście urody – zwłaszcza męskiej mówi się non stop. Zwierz nie był do końca pewien ale ostatnio zrozumiał. Rzeczywiście kiedy człowiek ogląda zdjęcia zwracając uwagę na kaloryfer  nie widzi nic innego. Ani twarzy, ani ubrania. Nic tylko ten fascynujący kaloryfer. Czyli Kasia Czajka tudzież Zwierz popkulturalny z tekstem, od którego miękną kolana, a od śmiechu zaczyna boleć brzuch.

 

♦ Może Cię zaskoczę, ale Instagram to nie tylko fotograficzny pamiętnik, ale i narzędzie do kreowania marki osobistej. Przechodzenie obojętnie obok tak ważnego gracza na rynku mediów społecznościowych może spowodować, że szybko wypadniesz z gry. Na przykład tej o serce przyszłego pracodawcy. Czyli Mateusz Spurtacz o mocy Instagrama na łamach Fashion PR Talks.

 

♦ Doskonale pamiętam burze, które przechodziły przez Grybów, gdy byłam mała. W oknie, za którym szalał żywioł, stała gromnica i święty obrazek, które miały uchronić dom przez nieszczęściem. Z kolei babcia, dzierżąc w dłoniach różaniec, chowała się na klatce schodowej, z dala od elektryczności, która i tak była wyłączona. Czyli Justyna Sekuła z bloga With love opowiada o bezpieczeństwie w górach. A konkretnie o tym, jak chronić się w nich przed burzami.

 

♦ Od momentu pierwszej myśli o Rzeczovniku upłynęło mi jakieś dziewięć miesięcy. Gdybym miała więc znów przesunąć start, byłoby to strasznie przenoszone dziecko. Wystarczy, że mnie matka przenosiła o dwa tygodnie. Czyli Ada, znana wcześniej z bloga Manki Project, z głową pełną świeżych, świetnych pomysłów.

 

♦ Ile czasu zajmie Ci wypisanie dziesięciu Twoich wad? Pewnie ze trzy minuty. A wpisanie dziesięciu zalet? Ha, tu już się robi pod górkę. O tym, jak wielką robisz sobie tym krzywdę, opowie Ci królowa dinozaurów, znana jako Riennahera.

 

♦ Kara Boska wywraca mój świat do góry nogami i wytrąca mi z rąk argument, że jestem za stara na korzystanie ze Snapchata. Choć sama chwilę jeszcze poudaję nieugiętą, to odsyłam ją do Was i jej tekstu o tym, dlaczego Snapchat jest zajebisty oraz załączonej do niego listy snapujących podróżników

 

♦ Jak zacząć ćwiczyć jogę w domu? Podpowie Wam to Agata Ucińska z bloga Poczuj się lepiej. Sama do jogi podchodzę trochę jak do jeża, ale jak patrzę, co ta dziewczyna potrafi, to mam ochotę spróbować jeszcze raz.

 

♦ A na koniec bardzo fajny wywiad z Ewą Grzelakowską-Kostoglu, znaną z kanału Red Lipstick Monster. Ewa opowiada w nim o swojej pracy i makijażu, a robi to w tak szczery i przekonywający sposób, że naprawdę wierzę jej, kiedy mówi, że ma pół szuflady czerwonych pomadek i jest w stanie wskazać różnice między każdą z nich.