Podano do łóżka #12. Dzieci-zombie, pełne brzuszki oraz świnki skarbonki

Fot. Jay Mantri, unsplash.com

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, że żadne pokolenie nie jest tym straconym, na blogach da się zarabiać, jeśli się tylko umie i chce, a dobry uczynek można spełnić już jednym kliknięciem. Zobaczycie też zachwycającą kampanię od BOHOBOCO i dowiecie się, co się stanie, jeśli „50 twarzy Greya” przeniósłby do świata Disneya. A to naprawdę dopiero początek!

Linki, w które warto kliknąć:

♦ Media mówią, że Z w nazwie Generacja Z to synonim zombie. Dzieci uzależnione od urządzeń mobilnych, nie potrafiące utrzymać kontaktu wzrokowego, nie budujące relacji z drugim człowiekiem. Czyli Konrad Kruczkowski w rozmowie z Natalią Hatalską spróbują Cię przekonać, że każde pokolenie zmienia świat na lepsze.

Da się zarabiać na blogu? Da się. Jednak jeśli już się za to bierzecie, to róbcie to profesjonalnie, bo czasem serce mi się kraje i świnka skarbonka zakrywa oczy ze wstydu, jak widzi totalną amatorszczyznę powstałą w wyniku współpracy komercyjnej. Czyli Janek ze Stay Fly z tekstem o najgorszych błędach blogerów przy akcjach reklamowych.

Jeśli mieszkacie lub bywacie we Wrocławiu, a do tego macie psa, to koniecznie zajrzyjcie do tego tekstu. Venila przygotowała listę lokali, w których Wasze czworonogi będą równie mile widziane, co Wy. Większość z tych miejsc znam i uwielbiam, chociaż za tą dziewczyną i tak mogłabym polecać Wam wszystko w ciemno.

Jak zrobić dobrą i ładną prezentację? Opowie Wam o tym Paulina z bloga One Little Smile. Dowiecie się, po jakie narzędzie sięgnąć, jakie kolory i fonty wybrać, aby estetyka Waszej pracy zwaliła wszystkich z nóg oraz jakimi zasadami kierować się przy wstawianiu zdjęć i grafik.

Kasia z bloga Zapętlone próbuje odpowiedzieć na pytanie, kiedy piosenka staje się klasykiem. Pomagają jej w tym inni blogerzy, podrzucając przy okazji swoje muzyczne typy. Na bloga warto zaglądać zresztą częściej, bo to dopiero start serii, w której będziemy się razem i edukować, i bawić.

„Krótki film o klikaniu”, czyli Ty też możesz pomóc w zbieraniu funduszy na posiłki dla dzieci. Ale nie martwcie się, to nie jest film jakich wiele. Jego głównym bohaterem jest bowiem… Maciej Stuhr. A to przynajmniej jeden powód, żeby samemu wejść na stronę www.pajacyk.pl i kliknąć pajacowi w brzuszek. Bo każdy brzuszek powinien być pełny.

Kolejny przykład na to, że kampanie społeczne nie muszą być nudne. Ta przebija chyba wszystkie inne, bo pokazuje 50 tatuaży na ciele Zlatana Ibrahimovicia. Tatuaży, którymi są… imiona głodnych dzieci. Za każdym razem, gdy usłyszycie moje imię, pomyślcie też o nich. Zawsze, gdy widzicie mnie, zobaczcie ich – mówi piłkarz, a mnie ze wzruszenia głos grzęźnie w gardle.

Zachwycająca kampania z 80-latką w roli modelki, czyli Michał Gilbert Lach oraz Kamil Owczarek z duetu BOHOBOCO przekonują, że moda jest adresowana do wszystkich, niezależnie od wieku.

Zobaczcie, co by się stało, gdyby „50 twarzy Greya” przenieść do świata Disneya. Zapewniam, że w takim wydaniu swoich ulubionych bohaterek jeszcze nie widzieliście. Ariel rozkładająca nogi, Mulan związana krawatem i Pocahontas okładana paskiem sprawią, że Wasze dzieciństwo nigdy już nie będzie jawić Wam się tak samo.

A na koniec zobaczcie zwycięskie zdjęcia World Press Photo 2015. Wyniki tego najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego na świecie sprowadzają się jednak do smutnego wniosku, że najlepiej sprzedają się ból i cierpienie. A szkoda, bo na coś przyjemnego też miło byłoby czasem popatrzeć. Niemniej, zdjęcia warte uwagi.

Co weszło ostatnio do kin i co zaraz wejdzie:

20 lutego – premiera filmu „Viviane chce się rozwieść”, czyli dramat sądowy, rozgrywający się na tle specyficznego, izraelskiego krajobrazu. Tytuł zdradza już fabułę i – jak nietrudno się domyślić – rozwieść się w takim kraju wcale łatwo nie będzie.

20 lutego – premiera filmu „Biały Bóg”. Czyli opowieść o 13-letniej dziewczynce i jej ukochanym psie, odebranym jej przez ojca i porzuconym gdzieś pośrodku miasta. Bezpańskiemu zwierzęciu przytrafia się na ulicy wszystko, co najgorsze – od ucieczki przed hyclami, aż po krwawe walki. Ale nadejdzie także czas zemsty.

20 lutego – premiera filmu „Anioł Śmierci”. Tym razem horror, rozgrywający się na terenie wyjątkowo ponurej posiadłości. Nieoczekiwanie trafia do niej grupa dzieci, ewakuowanych z wojennego Londynu. Nikt nie przypuszcza jednak, że ta wizyta obudzi jeszcze jednego, nieznanego dotychczas mieszkańca domu.

20 lutego – premiera filmu „Litewski przekręt”. Akcja pomieszana z komedią, bo oto czterech kumpli przypuszcza atak na kasyno, a obłowiwszy się – ucieka z Londynu. Przypadkiem trafiają jednak na Litwę, zaś po piętach drepcze im gangster, zdolny zdrobić wszystko, byle odzyskać swoje pieniądze.

20 lutego – premiera filmu „Snajper” w reżyserii Clinta Eastwooda. Opowiada on historię wojskowej kariery i życia prywatnego Chrisa Kyle’a, uważanego za najlepszego snajpera w dziejach elitarnej jednostki Navy SEALs. W roli tytułowej Bradley Cooper.

20 lutego – premiera filmu „Samba”, czyli francuskiej komedii, po raz kolejnej podejmującej temat imigranta. Tym razem do krainy miłości i bagietek trafia on z dalekiego Senegalu i – chcąc ułożyć sobie życie – podejmuje pracę w restauracji. Nieoczekiwanie trafia jednak do aresztu, a wizja deportacja nabiera coraz realniejszych kształtów.

20 lutego – premiera filmu „O koniach i ludziach” w reżyserii Benedikta Erlingssona. Temat zawarty właściwie już w tytule, ale za to sposób poprowadzenia fabuły – naprawdę interesujący. Jak mówi w wywiadach sam reżyser, chciał pokazać odrobinę zwierzęcia w człowieku i ludzkie oblicze zwierząt.

20 lutego – premiera filmu „Loft”. Tym razem przed Wami thriller prosto z USA. Opowiada on o losach przyjaciół, wykorzystujących pewne poddasze do spotkań z kochankami. Sytuacja komplikuje się, kiedy znajdują tam ciało martwej kobiety. Bo kto właściwie zabił? Kogo pierwszego podejrzewać?

20 lutego – premiera filmu „Joanna” w reżyserii Anety Kopacz. Czyli historia śmiertelnie chorej Joanny Sałygi, która mimo fatalnej diagnozy postanowiła wycisnąć z życia jak najwięcej. Znana także w blogerskim świecie jako Chustka, raz jeszcze pokazała, co w życiu powinno być najważniejsze. Całość okrasza jak zwykle poruszająca muzyka, którą przygotował Jan A.P. Kaczmarek.

27 lutego – premiera filmu „Między światami”. Czyli niemieckiego dramatu, opowiadającego o starciach w Afganistanie. Mimo śmierci brata, Jasper decyduje się wrócić do służby, zaś jego oddział ma chronić przed talibami niewielką wioskę. Zupełnie nie moja rzecz, ale może ktoś lubi.

27 lutego – premiera filmu „Boys”, opowiadającego o miłości dwóch młodych sportowców, przeciwko którym jak zwykle zdaje się być cały świat. Ten holenderski dramat w reżyserii Mischy Kamp rewolucji pewnie nie wywoła, ale przynajmniej raz jeszcze pokaże, że tzw. kino gejowskie ma w pełni uzasadnioną rację bytu.

27 lutego – premiera filmu „Disco Polo” w reżyserii Macieja Bochniaka, opowiadającego o błyskawicznej karierze młodych, prowincjonalnych muzyków, których przeboje niespodziewanie zdobywają szczyty list przebojów. Na ekranie m.in. Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Tomasz Kot.

27 lutego – premiera filmu „Co robimy w ukryciu”, czyli tysiąc pierwsza produkcja o wampirach. Tym razem przed Wami liczące po kilkaset lat wampiry, żywiące się co prawda ludzką krwią, ale poza tym próbujące funkcjonować w normalnym świecie. Trochę komedia, a trochę horror. Tym dziwniejsze, że z Nowej Zelandii.

27 lutego – premiera filmu „Dwa dni, jedna noc” z zachwycającą Marion Cotillard w roli głównej. Film opowiada o losach kobiety, która ma tylko weekend na to, aby uchronić się przed zwolnieniem z pracy. Czy zdoła przekonać kolegów, aby sami zrezygnowali z premii, byle ona mogła zachować posadę?

27 lutego – premiera filmu „Druga szansa”. Jest to duński dramat, przedstawiający historię dwóch policjantów. Oto rutynowe na pozór wezwanie kończy się poważnym konfliktem, z którego trudno będzie wrócić już do porządku dziennego.

27 lutego – premiera filmu „Głosy”. Bohaterem tej komedii jest cierpiący na schizofrenię mężczyzna, pracujący w fabryce. Pewnego dnia przypadkowo doprowadza do śmierci swojej współpracownicy i  żeby wyjść z tarapatów, prosi o pomoc… psa i kota. W roli głównej Ryan Reynolds, co chyba wiele wyjaśnia.

A kolejny odcinek cyklu – już wkrótce!

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Malgo F | Migawki M.

Przykro mi ze nie dostałaś biletu do trójki w blogu roku. Myśle ze twoje grono czytelników samo by cie ogłosiło królowa blogów nie tylko w kategorii literatura i kultura ale tez lifestyle.

Paulina

Pojawienie się w polecanych linkach cieszy najbardziej, gdy dowiadujesz się o nim nie przez statystyki, a mimochodem – dzięki temu, że regularnie śledzisz polecenia autora! Ogromne dzięki! :)

stillwaiting

bardzo ciekawy i trochę pouczający wpis ;) zgadzam się co do pokolenia Z. Sama mam 14 – letnią siostrę i myślę, że jest dużo mądrzejsza niż nasi rodzice w jej wieku ;p nie jest z tym pokoleniem tak źle jak się wydaje. Ale zawsze tak było, jest i pewnie będzie, że starsi będą krytykować młodszych i mówić, że „straszna ta dzisiejsza młodzież”. Jak się w końcu otworzymy na media i będziemy chcieli zrozumieć młodsze pokolenia, to myślę, że osiągniemy więcej. Tym bardziej, że jak sama autorka stwierdziła wiele rzeczy pozostało niezmiennych, szczególnie potrzeba miłości ;)