Podano do łóżka #11. W te miejsca musisz zajrzeć

Fot. Michael Hirsch, unsplash.com

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o tym, jak mądre dziewczyny podejmują słuszne decyzje, zobaczycie kulinarne odkrycie miesiąca i poznacie powody, dla których Wasze tablice na Facebooku od kilku dni zalewają apele z prośbą o oddanie głosu na Blog Roku. Ba, przeczytacie znacznie więcej, ale co Wam psuć będę zabawę. Smacznego!

Polecane teksty:

♦ Co to znaczy pozytywnie? Czy chodzi o jakąś pozę? Może o pozytywkę? Mam się kręcić wokół własnej osi do mechanicznej muzyki zagranej przez osobę o dużych dłoniach? To mogę nawet zrobić. Tylko nie każ mi się uśmiechać. Moja twarz jest zrobiona z plastiku. Czyli absolutna perełka autorstwa Gosi, którą dotąd znałam głównie z komentarzy. Tylko uważajcie, bo trudna, ciężka i z tych, które stają w gardle.

♦ A gdyby tak pozbyć się źródeł wstydu, nie mając na myśli zamordowania tej irytującej dziewczyny z pracy, z której błędów muszę często tłumaczyć się klientom? Albo tej, która zawsze chamsko się do mnie odzywa? Bo co jest łatwiejsze, zaakceptowanie jej i nauczenie się jak z nią żyć czy pozbycie się ciała? Czyli Riennahera znowu podbija moje serce. Tym razem tekstem o najlepszej decyzji życia.

Wegan Nerd, czyli moje prywatne odkrycie miesiąca. Weszłam przypadkiem, przeglądając blogi zgłoszone do Blogu Roku. I zakochałam się w Ali totalnie. Te zdjęcia, to logo, ten uśmiech – przepisów jeszcze nie wypróbowałam, ale widzę, że będę wracać po więcej.

Tola i jej „Wielkie piękno”. Nieważne, co fotografuje, zawsze jest w tym tyle czaru, subtelności i kobiecości, że zatrzymuję się i cichutko wzdycham. Tym razem pokazuje nam Włochy, więc moje wzdychanie słychać pewnie w sąsiednim pokoju.

Włochy raz jeszcze, tym razem widziane oczami Moniki Kamińskiej z bloga Black Dresses. W tekście 5 informacji o Rzymie, które musisz znać. PS. Ta dziewczyna powinna zostać oficjalną ambasadorką pizzy.

Alina z Design Your Life z bardzo fajnym wpisem na temat tego, że nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować. Kibicuję jej mocno od dawna, a blog rozwinął się tak cudnie, że czasem wchodzę, żeby choćby popatrzeć. Jeśli nie znaliście – nadrabiajcie!

Kamil ze świetnym tekstem A jaki syf je Twoje dziecko? Tytuł mówi już chyba sam za siebie, a ja jak zwykle mam ochotę przybić mu serdeczną piątkę. Także za puentę, że słodycze są złe, ale życie jest zbyt krótkie, żeby nie jeść czekolady.

Spora część z Was ma pewnie już po dziurki w nosie wysłuchiwania o Blogu Roku. Dlatego zajrzyjcie do Konrada z Halo Ziemia, który z właściwym sobie spokojem tłumaczy, dlaczego ten konkurs jest dla blogerów tak ważny i na czym w ogóle polega. Może dzięki niemu spojrzycie na nas nieco łaskawszym okiem.

A na koniec Matka Wariatka radzi, co kupować, a czego nie kupować na Walentynki. We wpisie bielizna od Rilke i Charlotte Rouge, więc nie sposób nie polecić. No i królestwo za koszulkę z I don’t need a Valentine (ciąg dalszy doczytajcie).

Co weszło ostatnio do kin i co zaraz wejdzie:

6 lutego – premiera filmu „Dzika droga” z uroczą Reese Witherspoon w roli głównej. Tym razem wesoło jednak nie będzie – Reese wciela się w postać kobiety, wyruszającej w samotną, pieszą wędrówkę, obejmującą tysiąc mil.

6 lutego – premiera filmu „Zjazd absolwentów” w reżyserii Anny Odell. Czyli szwedzki dramat o kobiecie, prześladowanej w szkole przez rówieśników. Kiedy 20 lat później nie zaproszono jej nawet na tytułowy zjazd, postanowiła zrealizować go sama. Na tym jednak fabuła się nie kończy.

6 lutego – premiera filmu „Warsaw by Night”. W roli reżysera Natalia Koryncka-Gruz, zaś na ekranie m.in. Izabela Kuna, Joanna Kulig i Roma Gąsiorowska. Czyli stolica nocą i pan taksówkarz.

6 lutego – premiera filmu „Serena” z Jennifer Lawrence i Bradley’em Cooperem w rolach głównych. Rzecz o kobiecie, która traci dziecko i dowiaduje się, że nigdy już w ciążę nie zajdzie. Postanawia więc zemścić się na nieślubnym synu męża.

6 lutego – premiera filmu „Polskie gówno” opowiadającego o losach bandu, wyruszającego w swoją pierwszą trasę koncertową. Na ekranie m.in. Tymon Tymański, Grzegorz Halama, Arkadiusz Jakubik, Jan Peszek, Marian Dziędziel i Czesław Mozil.

6 lutego – premiera filmu „Turysta”, który miałam okazję zobaczyć przy okazji Nowych Horyzontów i który Wam mocno polecam. Opowiada o pozornie idealnej, szwedzkiej rodzinie, która wyjeżdża na narty we francuskie Alpy. Nagłe zejście lawiny weryfikuje jednak rodzinną idyllę.

6 lutego – premiera filmu „Jupiter: Intronizacja” w reżyserii Wachowskich. Rzecz o genetycznie zmodyfikowanym byłym łowcy, który przybywa na Ziemię, by odnaleźć pewną dziewczynę. Na ekranie m.in. Mila Kunis i Channing Tatum.

6 lutego – premiera filmu „Dzień z życia blondynki”. Czyli kolejna amerykańska komedia, tym razem z Elizabeth Banks w roli głównej. Grana przez nią Meghan bardzo chciałaby być prezenterką wiadomości, ale los jej w tym specjalnie nie sprzyja.

13 lutego – premiera filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, czyli Christian Grey i Anastasia Steele tym razem na wielkim ekranie. Podobno najgorętsza premiera roku, o czym miałyby świadczyć rozchodzące się jak ciepłe bułeczki bilety. Nawet Opydo już kupił, więc skończyły się żarty.

13 lutego – premiera filmu „Tajemnice lasu”, opowiadającego o piekarzu i jego żonie, długo wyczekujących dziecka. Jest i wiedźma (w tej roli boska Meryl Streep), więc ekranizacja spełnia wymogi klasycznej baśni. W rolach głównych także Emily Blunt i James Corden.

13 lutego – premiera filmu „Kingsman: Tajne służby”, a w nim m.in. Colin Firth. Rzecz opowiada o kończącym karierę agencie służb specjalnych, który zdobytą przez lata wiedzę przekazać ma swojemu następcy.

13 lutego – premiera filmu „Kebab i Horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka. W rolach głównych Bartłomiej Topa i Piotr Żurawski. A fabuła? Opowiada o dwóch oszustach, którzy – udając speców od marketingu – próbują uchronić przed zamknięciem… sklep z dywanami.

Kolejny odcinek cyklu zapewne za tydzień albo dwa. A jeżeli ktoś z Was miałby ochotę wesprzeć mnie jeszcze w konkursowych zmaganiach, zapraszam do oddania głosu:

blog roku