Grumpy Cat. 20 informacji o kocie, który zarabia więcej od Ciebie

Fot. Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia

I had fun once. It was awful.

Grumpy Cat

Nie wiem, w jakim trzeba by żyć internecie, żeby choć raz nie natknąć się na Grumpy Cata. Ostatnio media obiegła wieść, że najpewniej zarobił on już dla swojej właścicielki ponad 100 milionów dolarów. Czyli więcej, niż niejedna gwiazda Hollywood. Łapcie zatem 20 faktów z życia najpopularniejszego marudera świata.

1. Grumpy Cat tak naprawdę nazywa się Tardar Sauce i jest kotką.

2. Urodził się 4 kwietnia 2012 roku. Ma też brata, z którym zdarza mu się pozować. Przez większość dnia jednak śpi.

3. Wiecznie naburmuszona mina zwierzaka spowodowana jest wadą genetyczną, związaną z karłowatością.

4. Właścicielką kota jest 29-letnia Amerykanka, Tabatha Bundesen, mieszkająca w Arizonie.

5. Kariera Grumpy Cata zaczęła się we wrześniu 2012 roku. Wtedy brat Tabathy, Bryan Bundesen, zamieścił zdjęcie obrażonej kotki na swoim Facebooku. Stamtąd trafiło na portal Reddit z podpisem „Meet grumpy cat”.

6. Już kilka dni po opublikowaniu zdjęcia kota jego właścicielka mogła zrezygnować z pracy kelnerki, jaką wówczas wykonywała. Rozdzwoniły się telefony, a kot zaczął zarabiać fortunę.

7. Pracę porzucił także Bryan Bundesen, który zaczął odpowiadać za promocję kotki w mediach społecznościowych.

8. Na Facebooku Grumpy Cat ma dzisiaj ponad 7 milionów fanów. Na Instagramie – ponad pół miliona, a na YouTube’ie – niemal 200 tysięcy subskrybentów.

9. Obecnie Grumpy Cat ma na swoim koncie ponad 100 milionów. Czyli więcej niż niektóre gwiazdy Hollywood, jak choćby Cameron Diaz czy Matt Damon.

10. W zeszłym roku Grumpy Cat zarobił więcej, niż Ronaldo. Oczywiście nadal wolałabym wyjść za mąż Ronaldo, niż za kota, ale chyba kota łatwiej byłoby mi do tego przekonać.

11. Znak handlowy „Grumpy Cat” został opatentowany. Tak samo wizerunek kota.

12. Grumpy Cat ma menedżera od zarządzania swoją marką. Jest nim Ben Lashes, który w swojej „stajni” ma także dwa inne koty.

13. Kotka sygnowała swoim wizerunkiem wiele akcji i gadżetów, pojawiała się w książkach, a nawet na okładkach takich gazet jak „The Wall Street Journal” oraz „New York Magazine”.

14. Kotka jest także gwiazdą telewizji. Pojawiła się już m.in. w „Good Morning America” oraz „CBS Evening News”.

15. Grumpy Cat jest fotografowany w celach reklamowych tylko raz w tygodniu. Poza tym jej właścicielka nie pozwala innym ludziom na zbliżanie się do zwierzęcia.

16. Kotka jest twarzą m.in. kawy mrożonej Grumppuccino, produkowanej przez firmę Grenade Beverage LLC.

17. W 2012 roku stacja telewizyjna MSNBC przyznała Grumpy Catowi tytuł najbardziej wpływowego kota. Cokolwiek by to miało oznaczać.

18. W lipcu 2013 roku na rynku ukazała się książka poświęcona zwierzęciu, zatytułowana „Grumpy Cat: A Grumpy Book”. Rozeszła się w nakładzie blisko 500 tys. egzemplarzy i została przetłumaczona na 15 języków.

19. Internauci nie wierzyli, że kot może rzeczywiście tak wyglądać. Jego wizerunek uznali za dzieło Photoshopa, wobec czego w sieci szybko pojawił się film, potwierdzający grymas Grumpy Cata. Możecie zobaczyć go tutaj.

20. Ostatnimi czasy kotka zagrała też w filmie „Grumpy Cat’s Worst Christmas Ever”, którego zwiastun możecie zobaczyć niżej.

PS. To niebywałe, że trzy czwarte kobiet do perfekcji opanowało identyczną mimikę, a zarabiać na tym nauczył się dopiero kot.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Iwona Przybyłek

Facet mojej siostry ma identyczną minę… przez całe życie… i u niego to nie jest wada genetyczna :D

Anna Tabak

Hmm, mój kot tyle nie zarabia, ale za to sam nie ma pojęcia ile już konkursów wygrał :)

Kasia Zembrowska

Po pierwszym fakcie wymiękłam – mój świat się zawalił ;( A kot zarabia więcej za tę minę, bo po prostu u kobiet to jest już zbyt powszechne i nudne. My możemy zacząć zarabiać uśmiechem :D