Podano do łóżka #75: Hasło przewodnie: W+O+Ś+P=2017

W dzisiejszym odcinku dowiecie się, jak wesprzeć WOŚP oraz przeczytacie, dlaczego to lepsze niż taca. Złapiecie namiar na fajny konkurs, w którym do wygrania będzie żelazko, a także na fotel do… przytulania. Posłuchacie, co o byciu damą sądzą 10-latki i zobaczycie reklamę, która jest świetnym wyciskaczem łez. Nie zabraknie też wywiadu z Bogusławem Lindą oraz sposobów na bycie fit. Solidną garść wiedzy zdobędziecie też w temacie płacenia podatków od reklam oraz zakładania bloga. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

 Kościół i obecny rząd nie popierają WOŚP. Publiczna telewizja odmawia współpracy, prawica potępia zbiórkę. Wciąż trwa święta wojna z fundacją. Dlaczego? Może dlatego, że liczby są tak bezlitosne? Że fakty to nie cuda? Bo tak się składa, że życie ludzkie ratuje sprzęt medyczny, a nie zdrowaśki i taca. Czyli Sylwia Kubryńska na łamach „Wysokich Obcasów” z jak zwykle celnym tekstem, wymownie zatytułowanym: WOŚP czy taca?


 Nie udało Wam się wrzucić ani grosika do puszki, a bardzo chcielibyście wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Spokojnie, opcji ciągle jest kilka. Możecie:

– wpłacić dowolną kwotę na konto bankowe WOŚP – 90 1240 1037 1111 0010 7046 7977
– wysłać sms o treści SERCE na numer 75 565 (koszt to 6,15 PLN z VAT)
– skorzystać z innego z całej masy sposobów – wszystkie dostępne są na oficjalnej stronie WOŚP.

wośp 2017


 Nie mam parcia na szkło ani specjalnej ochoty do grania. Nie lubię tego. Gdybym miał kasę, z przyjemnością bym to rzucił. Żenuje mnie ten zawód. Nie mam wielkiej przyjemności w jego uprawianiu, ale to jest moje przekleństwo, moje demony i muszę sobie z nimi radzić. Natomiast ponieważ muszę sobie z nimi radzić, to specjalnie nie zależy mi na tym, kogo mam grać. Zależy mi na tym, by nazajutrz, kiedy już zagram i spojrzę w lustro, powiedzieć: OK, może być. Czyli Bogusław Linda w kolejnym, świetnym wywiadzie. Sama nie wiem, ile to już lat, jak kocham tego drania!


 Jeśli macie dość swojego starego żelazka, to na blogu matkawariatka.pl jest teraz do zgarnięcia istne cudo z generatorem pary Philips PerfectCare. Zadanie jest proste, czasu mało, więc lepiej się pospieszyć. Sama się waham nad jego zakupem, bo co spojrzę, to #prasowałabym! Powodzenia! 

philips


 Wszyscy wiemy, jakie postanowienie ma większość ludzi na nowy rok – być fit. Ale jak to zrobić? Teorii i informacji często jest dużo: jak więc połapać się, co jest dobre, a co nie i najważniejsze – jak po prostu zacząć? Na te i inne pytania odpowie Wam Marta Hennig z bloga Codziennie fit. W jednym wpisie zebrała dla Was darmowe plany treningowe, porady dietetyczne oraz zestaw przydatnych instrukcji.


 Słyszeliście o studenckiej reklamie „Break Free”, przygotowanej dla Adidasa? Marka ją odrzuciła, ale internet pokochał. Jeśli jeszcze jej nie widzieliście, to czas nadrobić zaległości. Nie sposób się nie popłakać:


 Nie wiecie, gdzie pojechać w 2017 roku? Na łamach „The New York Times” czeka na Was całkiem konkretna lista. Zazdroszczę ludziom, którzy wszystko to w rok zdołają zobaczyć!


Niezorientowanym przypominam, że warto obserwować mnie na Facebooku. Trafiają tam treści, które nie zawsze znajdą się też na blogu. Jeśli zatem ciekawi jesteście, co u mnie, to serdecznie zapraszam! Zarówno na FB, jak i na Instagram, gdzie aktualnie panuje brzuszkowy szał:


 Korzystasz z płatnej reklamy na Facebooku i usłyszałeś, że trzeba od tego płacić jakiś dodatkowy podatek? W tym artykule znajdziesz odpowiedź, jak to jest naprawdę. A przygotował go oczywiście nieoceniony Wojciech Wawrzak z bloga Prakreacja (jak ja nie cierpię podatków!).


 A co powiecie na fotel, który Was… przytuli? Dzięki niemu można choć na chwilę zapomnieć, czym jest (choćby fizyczna) samotność. Oraz zimno – w te paskudne, mroźne dni. 


 Zanim założyłam bloga, dobrze się do tego przygotowałam. Przeczytałam książki Tomka Tomczyka, od miesięcy obserwowałam inne blogi, zbierałam listę tematów, przeglądałam szablony. Nie jestem typem człowieka, który wszystko w życiu ma zaplanowane i odmierzone niczym od linijki (przeciwnie, jako tryb pracy preferuję chaos), ale w tym przypadku wiedziałam, że grunt to jednak pomysł i konsekwentna realizacja. Dlatego gdybym miała doradzać innym dzisiaj, to powiedziałabym wprost: zróbcie to samo! Czyli kilka słów o tym, co lepiej wiedzieć, zanim zacznie się blogowanie. Całość serwuje Beata Redzimska z bloga vademecumblogera.pl.


 Myślicie, że w najmłodszym pokoleniu już nikt nie słyszał o gentlemanach i damach? W takim razie sami zobaczcie co 10-latki mają do powiedzenia! Jest i zabawnie, i mądrze. A zaprasza oczywiście Łukasz Kielban z bloga Czas Gentlemanów.


fot. unsplash.com

Instagram