To je czytaliście najczęściej! Najpopularniejsze teksty 2015 roku

Za nami kolejny szczęśliwy rok, a tym samym – dziesiątki wpisów, setki komentarzy i jeszcze więcej lajków. Które z tekstów czytaliście najchętniej? Które z nich wywołały najgorętsze dyskusje, a które – po prostu – przypadły Wam do gustu? Przed Wami najlepsza dziesiątka! Zaczynamy, oczywiście, od najpopularniejszego!


Kubuś Puchatek nauczy Cię życiowej mądrości

kubuś puchatekZaczęło się od tego, że Alan Alexander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był 1921 rok, młody świętował pierwsze urodziny, a jego ojciec pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę.

Tymczasem już 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się jego „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata.


Filmy o świętach Bożego Narodzenia. Oto radosna dwudziestka

pada shrekTym razem mam dla Was 20 filmów o świętach. Nie ma nic piękniejszego niż leniwe, zimowe wieczory, spędzone pod kocem z kubkiem grzanego wina w ręce. No chyba, że za drugą możecie trzymać kogoś jeszcze, to wtedy już w ogóle jest niebo.

Kolejność alfabetyczna – żeby nie było. Frajda – gwarantowana!


To nieprawda, że kobieta odchodzi zwykle do innego

Olu EletuProsta sytuacja: jesteście w związku, w pewnym momencie Wasza kobieta dziękuje Wam za współpracę, po chwili dowiadujecie się – czy to od niej, czy od bezzębnego Janka z podwórka – że tak naprawdę zostawiła Was dla innego. Prawda? Tak samo jak ta o zarażeniu się HIV po pogłaskaniu tego samego kota.

Kobiety w znakomitej większości przypadków nie odchodzą do tego drugiego. Przede wszystkim, odchodzą od tego pierwszego.


Czego nauczyła mnie Anna Przybylska?

anna przybylskaNigdy nie wychowywałam się na autorytetach. Nie miałam też idoli, nie plakatowałam ścian Justinem Bieberem (pewnie dlatego, że w czasach mojej młodości wiódł jeszcze życie płodowe) i nie piszczałam na widok aktorów (poza Bogusławem Lindą). Ale od Anki Przybylskiej nie mogłam oderwać wzroku. Od tych wielkich oczu, cudnych rysów, pełnych ust. No i ten głos. Najpiękniejszy!

Któregoś dnia w ręce wpadł mi „Twój Styl”. Przybylska na okładce, obok nagłówek: Miłość to łóżko, przywiązanie i kumplostwo. I wiedziałam, że na zawsze zostanie to moją jedyną i słuszną definicją miłości.


55 cytatów z „Małego Księcia”. Idę o zakład, że kochacie je wszystkie

mały książęCytaty to jedna z moich ulubionych form wpisów. Pozwalają mi przejrzeć raz jeszcze to, co lubiane i kochane. Przypomnieć sobie o rzeczach ważnych i ważniejszych. Zebrałam ich dla Was już całkiem sporo – od księdza Twardowskiego po Quentina Tarantino. Od Agnieszki Osieckiej po Kubusia Puchatka”. W końcu – od Seksu w wielkim mieście” po cytaty o kotach.

Dziś rzecz równie wyjątkowa – cytaty z „Małego Księcia”. Bierzcie i przytulcie je do serca, bo piękne są!


11 rzeczy, których nie potrzebujesz w swoim związku

kotyLudzie mają to do siebie, że dobierają się w pary. Robią to z większą lub mniejszą skutecznością, ale ciągną do siebie niczym ćma do ognia. I nic mi zresztą do tego. Pytacie mnie jednak, jak powinien wyglądać dobry związek i z każdym takim mailem wiem, że związek, o którym mowa, nie jest tym dobrym. Bo takie rzeczy się wie, o to nie pyta się obcych.

Natomiast mam swoją teorię na temat tego, jak dobry związek NIE powinien wyglądać. A że lubicie, żeby Wam to wypunktowywać, to proszę.


10 pytań, które słyszą wegetarianie. Przy którym trafi Cię szlag?

volverKażde odstępstwo od normy wywołuje zwykle wielkie zdziwienie. Zwłaszcza to, związane z naszym odżywianiem. Jak to, nie lubisz pomidorów? Jak to, nie pijesz mleka? Jak możesz nie jeść słodyczy?

Okazuje się jednak, że te wszystkie pytania, jakie czasem dostajemy na twarz, to pikuś w porównaniu do tego, co zaczyna się, gdy zechcemy być wege. Liczba pytań rozrasta się wtedy do rozmiarów Rosji na mapie, a ich mądrość zadziwia nawet najcierpliwszych.


21 profili na Facebooku, które kocham już za samą nazwę

Dziś przed Wami 21 genialnych rozpraszaczy. Bez względu na to, czy nudzicie się w pracy, czy jedną nogą kołyszecie wózek z płaczącym dzieckiem, zajrzyjcie na nie – mistrzostwo osiągnęły już na etapie nazwy. A im głębiej w las, tym wcale nie ciemniej. Zatem – miłej zabawy!

Przed Wami m.in. Bohater, Marta Frej, Bardzo brzydkie rysunki oraz Torbacz Wombat.


Nabici w samotność. Kiedy bycie singlem przestaje być fajne

foxWiecie, co jest fajnego w byciu singlem? Pewnie, że wiecie. Fajne jest to, że z niczego przed nikim nie musicie się tłumaczyć. Że nikt od Was niczego nie oczekuje, że do nikogo nie musicie się dostosowywać. Że Wasze życie jest tylko i wyłącznie Wasze, bez całej tej listy zakazów, nakazów i wspólnego układania grafiku. Chcecie na weekend w góry? Jedziecie. Chcecie przespać się z kolegą/koleżanką z pracy? To się przesypiacie.

To jest bardzo proste i bardzo wygodne i zaprawdę, można sobie nawet tłumaczyć, że zawsze można by tak żyć. Natomiast życie szybko weryfikuje te plany i okazuje się, że jednak nie można.


My, dzieci z dworca „Daj mi”

młodziJesteśmy pokoleniem, które nic nie musi. Dziećmi, którym matki podpychały obiady pod nos, odrabiały za nie lekcje, opłacały studia. Których ojcowie nie znikali z domów, bo gdzieś za rogiem znowu toczyła się wojna, ale zarabiali ciężko te liche złotówki, żeby nam, młodym, żyło się lepiej.

Pochodzimy z domów, w których nigdy nie brakowało jedzenia. Mieliśmy ładne ubrania i kolorowe zabawki i chociaż na komunię dostawaliśmy złote łańcuszki zamiast iPadów i dronów, to jesteśmy pokoleniem szczęśliwym, które wie, jak smakuje wolny czas, kiedy spędza się go z kolegami na podwórku.


A Wy, macie swój ulubiony? Dajcie znać!