Podano do łóżka #86: Ania z Zielonego Wzgórza i inne historie

W dzisiejszym odcinku cyklu zobaczycie świetną kampanię społeczną, wywiad z prof. Bralczykiem, zwiastun nowego serialu Netflixa i zestaw inspiracji na prezenty od zająca. Będą też rozmowy z Andrzejem Stasiukiem, Katarzyną Bondą, Robertem Lewandowskim i Patrykiem Urbanem. Dowiecie się również, czym moje serce kupiła ostatnio Agata Kulesza, jak pomalować stół i skąd wziąć projekty świetnych kartek świątecznych. No i zobaczycie naszego synka, Stasia!


Linki, w które warto kliknąć: 

 Z Kaczyńskim mam na step jechać? A jak coś się stanie, to co? Po śmigłowiec będzie dzwonić? Prezes nie umie robić nic poza polityką. On w ogóle nic nie umie. A w drodze trzeba coś umieć. Ogień rozpalić, węża odgonić. Pan sobie wyobraża jak prezes odgania węża? – mówi Andrzej Stasiuk w rozmowie z Magazynem WP. Poleca się!


 Jest w tej pracy moment, kiedy masz dość, kiedy nie wierzysz, że się uda. Poświęcasz się, a efektem jest dramat życia osobistego. Potrzebny jest bufor. Kiedy wpadam w taki stan, jestem jak skaleczone zwierzę. Ktoś wkłada rękę, żeby pomóc, a ja gryzę. W tej dziurze, w zapaści, jest pozór bezpieczeństwa. Czyli Katarzyna Bonda, Konrad Kruczkowski i naprawdę dobra (jak to u Konrada) rozmowa.


 Fundacja jest na tyle efektywna, że są takie momenty, jak ten kwartał, gdy porywa nas fantazja i kupujemy wypasioną brykę za grubo ponad 600 tysięcy złotych. Biorąc jednak pod uwagę, że jeździ na sygnale, a w środku ma nowoczesny inkubator neonatologiczny, w którym będą przewożone najbardziej zagrożone noworodki między szpitalami z całego województwa, czujemy się usprawiedliwieni. Czyli Patryk Urban, założyciel Siepomaga.pl, w rozmowie o tym, jak zrodził się pomysł zbudowania platformy zbiórek internetowych i jak to w ogóle działa.


 Mieli obejrzeć najbardziej wyzywającą kolekcję, jaką kiedykolwiek stworzono, a pokazano im ubrania, które miały na sobie zgwałcone kobiety. Czyli „Wysokie Obcasy” i kilka słów o naprawdę znakomitej kampanii społecznej. Może komuś otworzy wreszcie oczy.


 Kompletna nowość na blogu. Tym razem nie matka wybrała propozycje prezentowe, a dziecko. Tak, tak, wszystkie zabawki, które znajdziecie w tym wpisie zostały wybrane przez czteroletniego Jaśka. Znajdziecie tu jednak nie tylko zabawki dla czterolatka. Myślę, że zakres wiekowy, jaki bym im przypisała, obejmuje dzieciaki w wieku 1-7 lat. Nie macie pomysłu na prezent na zajączka? To już macie. Dziękujcie Jaśkowi. Czyli Matka Wariatka i piękne zabawki, którymi człowiek sam miałby się ochotę pobawić.


 My tymczasem codziennie budzimy się w zupełnie nowej, ale jakże pięknej rzeczywistości! Przed Wami Staś!


 Był sobie mały Robert, który marzył by zostać piłkarzem i grać na wielkich stadionach. Ciężko trenował, miał wiele wyrzeczeń i nigdy się nie poddawał. Czyli króciutka, ale pełna ciepła rozmowa Roberta Lewandowskiego z Marcinem Mellerem. Nie ma to jak spotkanie dwóch ojców!


 Chciałabym przeczytać tekst, który napisałyśmy wspólnie w domu Agaty Kuleszy. Wszystkie trzy jesteśmy ambitne i mamy nerwicę. Kulesza jest katoliczką, Kuna jest ateistką, a Buzek jest chuda. Kuna ma dwoje dzieci, Kulesza jedno, a Buzek jest córką premiera. Buzek nie je mięsa, Kuleszy ścięli drzewo i płakała jak nigdy w filmie, a Kuna brzydzi się przyrodą. I mimo tych różnic i tego, że dzisiaj tylko jedna z nas dostała Orła, będziemy nadal pracować, szanować się, sprzeczać i spotykać w domu Agaty Kuleszy. Lubmy się trochę. Czyli Agata Kulesza i Orły 2017.


 Jeśli szukacie projektów przepięknych i subtelnych kartek wielkanocnych, gotowych do wydruku, to gorąco polecam Wam zajrzeć na bloga Merely Susan. Warto!


 Netflix stworzył serial na podstawie książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Premiera już 12 maja, a przed Wami cudny zwiastun!


 Jak pomalować stół krok po kroku? Zdradzi Wam to Anna Legenza z bloga Niebałaganka. Jak ja zazdroszczę jej takich zdolności!


 A na koniec profesor Jerzy Bralczyk o osobach, które przeklinają ze smakiem. Miłej niedzieli wszystkim!


foto główne: Jon Flobrant/unsplash.com

Instagram