Podano do łóżka #79: Szczęśliwe życie testera czekolady


Zimowa wyprzedaż w Zalando! Rabaty do -70%


W dzisiejszym odcinku zobaczycie genialną Kaplicę Książek, ogłoszenie o pracę życia oraz teaser „Stranger Things 2”. Przeczytacie też wywiad z Jakubem Żulczykiem i 30 prawd o pewnej cudnej fotografce. Złapiecie namiar na śliczne tapety walentynkowe i… równie walentynkowe promocje. Dowiecie się też, co złego ma w sobie woreczkowany ryż, dlaczego Patryk Vega wycofuje się z kolejnego „Pitbulla”, jaka nowa rola pojawi się zaraz w dorobku Michaela Fassbendera oraz dlaczego polskim maluchem zainteresował się sam Tom Hanks. Miłego czytania wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Mam łatwość wyzbywania się nawyków. Jestem też zawsze gotów do przerabiania własnej pracy oraz rozstawania się z pomysłami, które uważałem za dobre. Dlatego każdy pisarz powinien mieć przynajmniej epizod pracy scenopisarskiej, bo to dobrze temperuje autorskie ego. Skutecznie odcina mu głowę. Czyli Jakub Żulczyk w rozmowie z Maciejem Kędziakiem z Onet Kultura.


 Specjalizujące się w publikacji reprintów i faksymiliów starych książek wydawnictwo Alfabet otworzyło w Petersburgu Kaplicę Książek. Imponujący przybytek jest najdroższą biblioteką w Rosji. Za czterogodzinną wizytę w pięknie zdobionym repozytorium trzeba zapłacić 7 tysięcy rubli (około 480 złotych). O matko, jak bardzo bym to zwiedziała! Zobaczcie, choćby dla samych zdjęć.


 A jeśli chcecie wprowadzić trochę romantyzmu do swojego życia (a konkretnie – na swój telefon), to Paulina z bloga One Little Smile przygotowała dla Was zestaw walentynkowych tapet.

tapety na telefon walentynki


 Uwielbiam chodzić na bazarki. Dostaję tam fioła, a poziom serotoniny wzrasta od feerii barw owoców i warzyw. Najczęściej też kupuję od kobiet (żeby miały później mniej dźwigania). Czyli z okazji 30. urodzin 30 rzeczy opowiada nam o sobie cudna Tola z bloga tolala.pl. A ja, od kiedy pamiętam, mam słabość i do bloga Toli, i do jej fantastycznych zdjęć.


 Producent Milki, koncern Mondelez, szuka pracowników, którzy będą testować ich produkt. Krótko mówiąc, zapłaci za jedzenie czekolady. Idealny kandydat powinien charakteryzować się miłością do słodyczy i poświęcić na karierę ok. 7 godzin w tygodniu. Czyli… chyba znaleźliście właśnie pracę swoich marzeń. Zobaczcie szczegóły!


 Przed nami walentynki, a wraz z nimi – specjalne kody i promocje. Dziś polecam Wam zakupy na answear. com, gdzie do wykorzystania jest kod LOVE17. Działa przy produktach z listy i wystarczy wpisać go w już skompletowanym koszyku. Ceny produktów nieprzecenionych obniżą się o 20 procent, przecenionych zaś – o 10. Ale warto się spieszyć, kod działa tylko do 15 lutego.

answear zakupy


 Bisfenol A może przedostać się do naszego ciała i komórek przez jedzenie (kiedy jest podgrzewany lub gnieciony), wdychanie (tu problem dotyczy pracowników fabryk) albo przez dotyk np. paragonu z kasy sklepowej. Swoją budową przypomina estrogen i dlatego też w ludzkim ciele reaguje z receptorami tego hormonu. Brzmi strasznie? To pomyślcie sobie, że może zaszkodzić Wam, jeśli tylko…gotujecie kaszę czy ryż w woreczkach. Więcej o tym związku i konsekwencjach przyswajania go zdradzi Wam Monika z bloga Little Hungry Lady.


 Zima w pełni, jednak praca na planie filmu „Snowman” trwa w najlepsze. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia z ekranizacji kryminału „Pierwszy śnieg” Jo Nesbø. Na fotografiach widzimy Michaela Fassbendera, aktora znanego między innymi z filmu „Światło między oceanami” czy nowej adaptacji „Makbeta”, który wcieli się w postać komisarza Harry’ego Hole’a, głównego bohatera popularnej serii kryminałów norweskiego pisarza. Brzmi dobrze!


 Oglądaliście serial „Stranger Things”? Jeśli tak, na jego kontynuację czekacie pewnie tak samo mocno, jak ja. Tutaj małą zajawkę podrzuca nam Netflix:


 Tom Hanks, jeden z najbardziej znanych amerykańskich aktorów, już niebawem stanie się właścicielem zabytkowego malucha z Polski. Jak to się stało? Przeczytacie na łamach serwisu „Polityka”.


Nie robię kolejnego „Pitbulla”, ponieważ próbowano mi narzucić pomysł obsadowy niezgodny z moim poczuciem poziomu artystycznego – napisał na Facebooku Vega. – Czuję się odpowiedzialny za własne kino jak za swoje dziecko. W tej sytuacji uznałem, że wolę w ogóle nie robić tego filmu, niż mam nakręcić coś, czego będę się wstydził latami. Czyli… Patryk Vega nie wyreżyseruje kolejnego „Pitbulla”. A wraz z nim z produkcji wycofuje się i Majami, czyli Piotr Stramowski.


 A tymczasem nie dajcie się poniedziałkowi. W moim przypadku zapowiada się on mniej więcej tak:


fot. Dennis „DieTa” Klein/unsplash.com
grupa na fb fajne dziewczyny
ikona zapisu do newslettera

Instagram