Podano do łóżka #73: Zima, zakupy i projekt 365

W dzisiejszym odcinku zobaczycie, jak zamknąć swoją codzienność w 365 zdjęciach oraz jak wesprzeć WOŚP, słuchając… Człowieka Wargi. Przeczytacie też pewien ważny felieton oraz dość zaskakującą rozmowę z Wojciechem Modestem Amaro. Poznacie także zakupowy niezbędnik blogerki lifestyle’owej, pracownie wielkich artystów, subiektywny przegląd roku wg Nishki oraz listę rzeczy, które… można zjeść po terminie. Będzie też jeden pocieszny gif i trochę fajnych zdjęć. Miłej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Jest kilka rzeczy, które wypadałoby mieć, jeśli chce się wymiatać na Instagramie, jak na przykład ciekawe życie, świetna figura, dużo pieniędzy albo przynajmniej wrażliwość artystyczna i dobry sprzęt do robienia zdjęć, które są w stanie zamienić banalny na pozór kadr ze zdechłą wroną w metaforę przemijania. Osobiście cierpię na niedobór wszystkich z powyżej wymienionych obiektów, zatem mam takiego Instagrama, jakiego mam. Czyli Tattwa w mojej ulubionej wersji, to jest: pisząca. Zacna rzecz, wpadajcie.


 Przed nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagra nie tylko dla dzieci, ale i dla seniorów. I to właśnie im poświęcony został teledysk „Stary Człowiek i Może”, którego twórcą jest… Maciej Dąbrowski, autor kanału Z Dupy. Koniecznie zobaczcie, bo za każde obejrzenie Play przekazuje pieniądze na WOŚP!


 Znam wiele historii spotkania Boga, które miały miejsce przez chorobę, jakieś tragiczne wydarzenie. Inne znowu odbyły się od tak po prostu. Ja spotkałem Boga na samym szczycie kariery. Wszystko szło dobrze, kariera toczyła się rewelacyjnie, mam wspaniałą żonę i dzieci. Zbudowaliśmy dom naszym marzeń i ciężką pracą doszliśmy do wielu rzeczy, o które zabiegaliśmy przez długie lata. Można powiedzieć, że ziściły się nasze marzenia. Nagle w tym wszystkim pojawiła się jakaś pustka, krzyk rozpaczy i pytanie: co dalej? Czyli zaskakujący wywiad z Wojciechem Modestem Amaro. A przeprowadziła go Kasia Olubińska z bloga Bóg w wielkim mieście.


Program 500+, szokujący raport NIK o tym, jak rodzi się w Polsce, a może czarny protest? Zobaczcie siedem istotnych wydarzeń dla Matki Polki, które miały miejsce w 2016 roku. Subiektywny przegląd przygotowała Natalia Tur, czyli Nishka – nic dodać, nic ująć.


 Chcecie zobaczyć, jak prosty projekt fotograficzny może zmienić czyjeś życie? Jeśli tak, to koniecznie włączcie ten film. Przygotował go Paweł Kadysz, autor słynnych fotografii Dartha Vadera. A jeśli chcecie założyć swój własny projekt 365, wbijajcie na tookapic.com. Świetna inicjatywa i świetny gość!


 Zirytowany wyrzucaniem pieniędzy na durnostojki, niepotrzebne bibeloty, fatałaszki i bzdety postanowiłem wręczyć rodzicom w Wigilię potwierdzenie przelewu na potrzebujących. Już gdy w tytule przekazu wpisałem „W imieniu Teresy i Alfreda Nowaków” odczułem spójność tej idei, a wieczorem w oczach mamy i taty dojrzałem ulgę. Ile można obdarowywać się nietrafionymi perfumami, za małymi koszulami, niepasującymi do niczego krawatami i niepotrzebnymi kubkami? Po co dawać zarobić sieciom handlowym, skoro można kasę tę przeznaczyć na realne potrzeby? Czyli Maciej Nowak i felieton o wymownym tytule „Niewidzialny to może także ty”.


 W ostatni dzień 2016 roku miałam przyjemność ponownie pojawić się w „Drugim Śniadaniu Mistrzów”. Razem ze mną w programie Marcina Mellera byli też: Katarzyna Czajka (zpopk.pl), Michał Fedorowicz (kulturawplot.pl) oraz Piotr Bucki (bucki.pro). Kto przegapił na żywo w TV, zawsze może zdać się na internet – nagranie jest już dostępne!


 A u nas… idzie nowe! Kto chce być na bieżąco, niech zacznie obserwować mój profil na Instagramie. Najbliższe tygodnie pewnie upłyną nam pod znakiem brzuszków! ;)


 Od mnogości informacji, które producent przekazuje na opakowaniu, czasem można dostać oczopląsu. Nie dziwi więc, że – zwłaszcza w zakupowej gorączce – zdarza nam się zgarnąć z półki pożądany produkt bez jego dokładnych oględzin. Przeglądając szafki albo, co gorsza, przygotowując posiłek, orientujemy się, że data widniejąca na opakowaniu niebezpiecznie się zbliża, a może nawet już minęła. Co wtedy? Podpowiedź znajdziecie na łamach serwisu KUKBUK, w tekście o tym, co możemy zjeść po terminie.


 Ciekawi Was, w jakich warunkach tworzyli najwięksi artyści? Chcielibyście podejrzeć pracownie takich mistrzów jak Pablo Picasso, Claude Monet, Salvador Dali czy Auguste Rodin? Jeśli tak, koniecznie odwiedźcie serwis Bored Panda. To prawdziwa kopalnia wspaniałych zdjęć!


A jeśli macie ochotę zacząć Nowy Rok od uzupełnienia domowej biblioteczki, to Znak ma właśnie promocję i daje aż 50 procent rabatu na ponad 100 tytułów. Może znajdziecie tam coś dla siebie!


 A ja tymczasem ściskam Was z dalekiego Podlasia. W piątek w nocy minus 17 stopni – to chyba mniej niż mieli w Narni…


fot. Jonatan Pie/unsplash.com