Podano do łóżka #72: Wino, kot i dobra książka

W dzisiejszym odcinku cyklu zobaczycie, jak możecie pomóc Akademii Przyszłości, jak wykonać piękne, własnoręczne bombki oraz jak pewna marka postanowiła połączyć kobiecą pasję do kosmetyków i wina. Przeczytacie też o self-publishingu oraz o internetowym podsumowaniu roku, a także poznacie wyniki corocznego rankingu blogerów Jasona Hunta. Dowiecie się również, jak powstają bajeczne torty, czy miecz świetlny to broń, jak „oszukuje” nas kino, a także… co kupić kotu na gwiazdkę. Nie zabraknie też zestawienia najlepszych filmów o świętach oraz przypomnienia o pewnym fajnym konkursie. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

 Ten ranking porządkuje blogosferę, pokazuje, kto się w niej liczy i jest podpowiedzią, na kogo warto zwracać uwagę przy współpracy komercyjnej. Nie jest sponsorowany i robiony pod znajomych. Nigdy nie będzie doskonały, ale zawsze był i pozostanie tworzony uczciwie, bo wiem, że cokolwiek by o nim nie mówić – wyznacza w jakimś stopniu grupę blogerów, których warto mieć na oku w nadchodzącym roku. Czyli… Wyrwane z kontekstu w srebrnej dziesiątce najbardziej wpływowych blogerów wg Tomka Tomczyka! Jest radość, jest duma i ogromna ochota, aby wreszcie poznać (i mocno wyściskać!) słynnego Jasona Hunta.

ranking blogerów


Jak samodzielnie wydać swoją książkę? Dlaczego i jak to zrobiłem? Odpowiadając chcę pomóc autorom zarabiać więcej niż na współpracy z wydawcami. Czyli nieoceniony Michał Szafrański i jak zwykle szalenie merytoryczny i pełen konkretów tekst o tym, jak zarobić 1,65 mln zł w 5 miesięcy. Polecam zwłaszcza niedowiarkom takim, jak ja, którzy ciągle z tyłu głowy mają przekonanie, że self-publishing nie jest dla nich. Aby raz na zawsze rozstać się z sentymentem do wydawnictw, wystarczy popatrzeć na te dane.


 Jeśli jako dzieci nie słyszymy, że jesteśmy ważni i wartościowi, to później w dorosłym życiu bardzo trudno nam w to uwierzyć. To bardzo ważne, żeby powiedzieć dzieciom to, co potrzebują usłyszeć. Dlatego zobacz, czym jest Akademia Przyszłości i sprawdź, jak też możesz pomóc.


 Jaki prezent sprawić kotu na gwiazdkę? Co powinien znaleźć pod choinką, aby ucieszył się z prezentu? Po raz pierwszy na naszym blogu subiektywny poradnik zawierający pomysły na świąteczne upominki dla kota! Zanim jednak przejdziecie do poradnika, postawcie sobie pytanie „Czy mój kot był grzeczny?”, a następnie… pomińcie je. Kotów się nie ocenia, kotom się służy, zapewniając im wszystko, co dla nich najlepsze. Prawda? Czyli koniecznie zajrzyjcie na Rudomi.pl, bo takich poradników prezentowych nie widuje się często!


 Marzą Wam się własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne? W takim razie koniecznie zajrzyjcie do Pauliny z bloga One Little Smile, która tym razem wzięła na warsztat przezroczyste, szklane bombki. To niesamowite, jak pięknie wygląda w nich zwykła sól kuchenna czy… zamknięte gałązki roślin.


 Czy Leia dopuściła się groźby karalnej? Czy Luke był dezerterem? Czy Imperium może zażądać odszkodowania za sklonowanych szturmowców, którzy wyjątkowo niecelnie strzelają? Na te i inne pytanie odpowie Wam… Gazeta Prawna. Tak, całkiem na serio i to przy wsparciu specjalistów z konkretnych dziedzin. Wszystkiego dowiecie się u nich z tekstu pod obiecującym tytułem: Czy miecz świetlny należy uznać za broń, czyli „Gwiezdne Wojny” w polskim prawie.


 Tortik Annushka to jeden z moich ulubionych profili na Instagramie. Jak ja bym jadła te wszystkie ich torty! Ale i i samo oglądanie przynosi niemało przyjemności:


 O podsumowanie roku 2016 roku w kategorii blogosfera/vlogosfera poprosiliśmy specjalistów. Na nasze pytania odpowiedzieli eksperci z polskich agencji, domów mediowych i firm specjalizujących się w marketingu w mediach społecznościowych. Zapraszamy do lektury. Czyli… NowyMarketing podsumowuje rok 2016. Obszerna i solidna lektura, która zainteresuje przede wszystkim ludzi z branży.


 Ponieważ święta już za tydzień, sezon na „Love Actually” ogłaszam za oficjalnie otwarty. A jeśli szukacie innych fajnych filmów świątecznych, to w tym wpisie czeka na Was cała radosna dwudziestka.


 Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak wyglądają prace nad filmem/serialem od strony efektów specjalnych? Po tej galerii oglądanie filmów nie będzie już takie samo. Czyli Glamour i seria zdjęć, które pokazują, jak „oszukuje” nas kino.


 Wino i kosmetyk – dwie ukochane przez kobiety rzeczy połączone w jednym przedmiocie. Czy ktoś wpadł kiedyś na bardziej genialny pomysł? Czyli zobaczcie, co takiego wyczarowała marka Labiotte.


 A jeśli chcecie zgarnąć zestaw kosmetyków od Yves Rocher, to zapraszam Was do TEGO wpisu. Czeka w nim na Was jedno proste pytanie, na które odpowiedzi trzeba udzielić jeszcze dzisiaj, do końca dnia. Jest o co walczyć, a wyniki już w najbliższy wtorek!

konkurs yves rocher


fot. Maksim Shebeko/fotolia.com

Instagram