Podano do łóżka #65: Maciej Stuhr, praca za 3,70 i gofry z bitą śmietaną


Zimowa wyprzedaż w Zalando! Rabaty do -70%


W dzisiejszym odcinku dowiecie się, dlaczego 3 października jest dla nas w tym roku wyjątkowo ważnym dniem. Przeczytacie trudny, ale potrzebny wywiad o życiu (i macierzyństwie) po gwałcie, pokrzepiający dialog rodzinny oraz reportaż o bezdomnych, wykonujących pracę za bezcen. Poznacie też słowa, które są wrogiem każdej marki oraz sposoby na to, by mieć dobre logo. Zobaczycie wspaniałego Macieja Stuhra, pierwszą w Polsce świecącą ścieżkę rowerową i psa, którego pokochał internet. A ponadto poznacie pomysły na aranżację dziecięcego pokoju, najlepsze filmy XXI wieku oraz… Rio de Janeiro. Miłej lektury!


Linki, w które warto kliknąć:

 On był pijany, ja byłam pijana. Koledzy usłużnie wyszli z mieszkania. Był silniejszy i zdecydowany. Wiele razy mówiłam „nie”, prosiłam, próbowałam się wyrwać, naciągnąć kawałki ubrania. Nie udało się. Wciąż mam w głowie obraz długiego szarpania, wyrywania się, bycia łapaną od nowa. Ten obraz nadal mnie prześladuje. Czyli Agnieszka Kaluga w trudnej, ale jak ważnej dzisiaj rozmowie pod tytułem „Gwałt. Rozmowa z mamą”.


 Przypominam też, że jutro czarny poniedziałek. 3 października nie idziemy do pracy, idziemy na ulice. Przed nami Ogólnopolski Strajk Kobiet – to naprawdę ważne, żeby każda z Was naprawdę wzięła w nim udział.

strajk


 Stare Miasto przywitało mnie zaskakująco ciepłym jak na końcówkę września, bezwietrznym wieczorem, różowością nieba oraz gofrem z bitą śmietaną i jagodami. Postanowiłam się tym wszystkim zachwycić, patrząc na Żuraw i Motławę. Zupełnie szczęśliwa, nie spodziewałam się, że za chwilę oparta o metalową barierkę, usłyszę jedną z najpiękniejszych rozmów w moim życiu. Jaką? Opowie Wam ją Ania Piwowarczyk z bloga Mały Blond.


 Janek jedzie do pracy. Przez 72 godziny będzie ochraniał teren, na którym buduje się politechnika. Za każdą z godzin dostanie 3 zł i 70 gr. Szefowa mówi: „Panie Janku, pan mi załatwi kolegę bezdomnego, to premia dla pana”. Na Bogedaina jest schronisko, tam mam szukać pracowników do ochrony. Za takie pieniądze to nikt inny już pracować nie chce. Czyli Duży Format i tekst pod tytułem „Bezdomny ochroniarz na służbie za 3,50”.


 Aktorstwo jest passé, trzeba iść z duchem czasu. Czyli Maciej Stuhr z cudnym filmikiem, po którym nawet się nie zorientowałam, że to reklama telefonu Sony. Śmieszna rzecz!


 Logo to podstawowy element każdej marki. Nieważne, czy jesteś wielką korporacją, czy małym blogiem – chcesz mieć znak, który Cię wyróżnia i chcesz żeby był on zrobiony dobrze. Nawet jeśli projekt zlecasz zewnętrznej firmie lub grafikowi, możesz wpaść w masę pułapek. Jak ich uniknąć? Opowiada Jacek Kłosiński.


„Przy 100 km/h najgłośniejszym dźwiękiem, który słychać wewnątrz nowego Rolls Royce’a jest elektryczny zegar”. Jedno zdanie, które napisał David Ogilvy maluje w głowie żywy i wyraźny obraz produktu, który przecież jest skomplikowany i obcy dla większości z nas. „Meble Wójcik charakteryzują się wysoką jakością i oryginalnym designem w przystępnej cenie, a blisko 30-letnie doświadczenie naszej firmy gwarantuje profesjonalną obsługę każdego klienta”. Więcej słów a w głowie… żadnego obrazu, prawda? Dlaczego tak się dzieje? Wyjaśnia Paweł Tkaczyk.


 Jeśli jesteście fanami psich profili na Instagramie, to koniecznie zobaczcie, co do pokazania ma Theron Humphrey. Ponad milion obserwujących nie może się mylić!


 Gdy moje młodsze dziecię stało się mobilne, większość czasu chciało spędzać właśnie w tym pokoju starszego brata. Można tam było schować się w kryjówce pod łóżkiem, wejść po schodkach, po zjeżdżalni (z której można zjechać na brzuchu, na plechach, głową w dół, a czasem nawet bokiem), bujnąć się na huśtawce, wspiąć się na drabinkę. No raj po prostu. A jako że dziecię moje młodsze stało się już poważnym roczniakiem, należy mu się zmiana pokoju z niemowlęcego na nieco bardziej dziecięcy. Czyli Wiola Wołoszyn, znana też jako Matka Wariatka, prezentuje pomysły na pokoje z elementami gimnastycznymi.


„Chodź, zabiorę cię do Rio de Janeiro” to historia pisarki, która przyjeżdża do Brazylii, żeby pisać książkę. Spotyka ludzi, zwiedza miasto. Właściwie wie o nim bardzo dużo, teraz tylko sprawdza, gdzie znajduje się kawiarnia, w której Tom Jobim i Vinicius de Moraes napisali „Dziewczynę z Ipanemy”, gdzie mieszkał Julian Tuwim, kiedy w Rio pisał „Kwiaty Polskie”. Szuka pomnika Michaela Jacksona w Santa Marta, zachwyca się postacią Laurindy Santos Lobo w Parque das Ruinas i próbuje zrozumieć dlaczego Sandro Barbosa do Nascimento porwał autobus numer 174. Czyli Wiola Starczewska i jej pierwszy e-book.


 A jeśli nie macie pomysłu na to, jak zagospodarować sobie długie, jesienne wieczory, to BBC podrzuca listę 100 najlepszych filmów XXI wieku. Jest w czym wybierać!


 Koło Lidzbarka Warmińskiego powstała pierwsza w Polsce świecąca droga rowerowa. Po zmroku niebieska nawierzchnia zaczyna emitować łagodne światło zamieniając zwykłą drogę dla rowerów w prawdziwą aleję gwiazd. Musicie to zobaczyć!


fot. Kelly Goods/pexels.com

grupa na fb fajne dziewczyny
ikona zapisu do newslettera

Instagram