Podano do łóżka #62: Alicja z Krainy Czarów i chłopcy z poprawczaka


Zimowa wyprzedaż w Zalando! Rabaty do -70%


W dzisiejszym odcinku przeczytacie o chłopakach, którzy nie mieli zbyt łatwego dzieciństwa, a także o pewnej spontanicznej akcji, która finalnie przyniosła bardzo dużo dobrego. Zobaczycie też piękne zdjęcia dzikiej przyrody oraz mocny projekt fotograficzny, nawiązujący do sprawy Brocka Turnera. Będzie też o spódnicach, kurtkach, kredkach, a nawet sukience Marylin Monroe.  Dowiecie się w końcu, czy new­slet­ter trzeba gdzieś zgłaszać oraz na własne oczy zobaczycie, jak powstawała pewna słynna animacja oraz jak motywują ambasadorzy akcji Pomoc Mierzona Kilometrami. Miłego!


Linki, w które warto kliknąć:

 Prawdopodobnie słyszeliście o kiermaszu Asi – w zeszłą sobotę w wielu mediach, również tych ogólnopolskich, był to temat numer jeden. A tak się składa, że rzecz działa się wokół bloku, w którym mieszkam, i tak się składa, że najwyraźniej z całym tym zamieszaniem mam trochę wspólnego. Czyli Maciej Blatkiewicz z bloga Wygrywam z anoreksją i tekst o tym, jak przez przypadek pomógł zebrać… ponad 100 tys. zł.


 Głośna sprawa szybkiego wypuszczenia na wolność gwałciciela z Uniwersytetu Stanforda nadal oburza Amerykanów i udowadnia, że przypadki gwałtów są traktowane zbyt pobłażliwie. Pewna artystka zainspirowana tymi wydarzeniami stworzyła wstrząsający projekt, który trzeba zobaczyć.

– Odnoszę się do sprawy Brocka Turnera, bo chcę rozpocząć dyskusje na temat przemocy na tle seksualnym. Te zdjęcia to środkowy palec pokazany temu gwałcicielowi, który za swoją zbrodnię odsiedział tylko 3 miesiące – opowiada o swojej pracy artystka, Yana Mazurkevich. Więcej na łamach F5.

it


 Najpierw zobaczyła ich przez płot. Potem wróciła, by przyjrzeć się przez obiektyw. Z tej ciekawości zrodził się projekt IMAGO – 65 portretów chłopców, którzy w drodze między dzieciństwem a dorosłością zdążyli już się mocno poharatać. Teraz zdjęcia Zuzy Krajewskiej można kupić na aukcji, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc wychowankom Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. Zobaczcie te zdjęcia i poznajcie tych chłopców. Większość z nich da się jeszcze uratować.


 Muzeum Historii Naturalnej w Londynie ogłosiło listę finalistów prestiżowego konkursu Wildlife Photographer of the Year (Fotograf Roku w tematyce Dzikiej Przyrody). Organizatorzy opublikowali na razie tylko kilkanaście zdjęć – sto fotografii będzie można zobaczyć zaś w październiku na wystawie w stolicy Wielkiej Brytanii, a także na innych wystawach organizowanych na całym świecie. Ale póki co, zobaczcie tych kilka perełek. Cudne są!


 Jak powstawała animacja „Alicji w Krainie Czarów”? Zobaczcie!

alicja


 Czy new­slet­ter trzeba zgłosić do GIODO? I jak to zrobić? Opowie Wam o tym Wojciech Wawrzak z bloga praKrecja.pl. Co najważniejsze, jest solidnie i zrozumiale, więc jeśli macie bloga i zbieracie cudze adresy mailowe, przeczytajcie, z czym to się wiąże.


 Słynny projektant Karl Lagerfeld ma w swoim dorobku wiele prac niezwiązanych z modą. Były już budynki, wnętrza, butelki coli i kostiumy baletowe. Do swego portfolio dołożył właśnie kredki i pastele. Pomysł zacny, ale lepiej nie pytajcie o cenę.


 Wybór idealnej skórzanej kurtki nie jest łatwy, ale to chyba nic zaskakującego, bo wybór żadnej części garderoby łatwy nie jest. Zwłaszcza, kiedy się jest przy hajsie – bo wiadomo, że jak w portfelu przeciąg, to się człowiekowi nagle wszystko podoba i wszystko wspaniale leży, za to kiedy przychodzi Matki Boskiej Pieniężnej, nagle w sklepach okazują się leżeć same worki po ziemniakach w szaroburych odcieniach maskujących. Czyli Tattwa pomaga znaleźć idealną skórzaną kurtkę na jesień.


 Słyszeliście już o akcji Pomoc Mierzona Kilometrami? Jeśli nie, to nadrabiajcie czym prędzej! Sama od miesiąca siedzę na L4 i ruszać się za bardzo nie mogę, ale to, w jaki sposób próbują mimo wszystko mnie zmotywować, to jest po prostu mistrzostwo!


 Słynna sukienka Marilyn Monroe, w której wykonywała piosenkę urodzinową dla prezydenta USA Johna Kennedy’ego, znów pojawi się na aukcji. Sprzedający liczą na 3 mln USD. Niewtajemniczonym przypominam, o której kreacji mowa:


 A jeśli szukacie spódnicy idealnej, to ja przypominam, że istnieje RISK. Na zdjęciu moja faworytka, cudowna Baldresówa:


 No, to udanego tygodnia wszystkim!


fot. Scott Webb/unsplash.com
grupa na fb fajne dziewczyny
ikona zapisu do newslettera

Instagram