Podano do łóżka #54: Lęki, tatuaże i wakacje dla emeryta

W dzisiejszym odcinku dowiecie się, jak sprawić radość samotnej, starszej osobie, jak spakować się na wakacje oraz co zobaczyć w Albanii. Przeczytacie też o tym, że biżuteria jest jak talizman, a lęk przed rozmawianiem przez telefon naprawdę da się pokonać. Poznacie genialną kampanię dotyczącą raka piersi, korzyści płynące z samozatrudnienia oraz sposób, w jaki marka Skittles poparła środowiska LGBT. Zobaczycie też fantastyczne tatuaże, kolejną pocztówkę z Dominikany, świetną promocję na rzeczy od Korsa i liczącego 60 lat modela. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

 Chcesz zrobić coś dobrego? Ufunduj dzień wakacji samotnej starszej osobie. Takiej, która nie będzie miała urlopu pod palmami. Dla której już za drzwiami jej własnego domu zaczyna się magia. Wystarczy 47 zł, aby Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” mogło zaprosić jednego seniora na wycieczkę na łono natury. Dla wielu z nas to tyle, co nic. Dla ludzi, którzy często nie mogą samodzielnie wyjść z domu, to tyle, co wszystko.


 Bunkry, Peja, spacery z niedźwiedziem i pączki z parmezanem, czyli 19 rzeczy, które warto zobaczyć w Albanii. Relacjonuje Janek Favre z bloga Stay Fly, a ja szczerze przyznaję, że to jeden z najfajniejszych wpisów podróżniczych, jakie ostatnio widziałam. Szacun zwłaszcza za rakiję, która w zależności od tego, czy jest ze sklepu, czy z przydrożnej knajpy, „może mieć od 40 procent do nieskończoności”.


 Z okazji londyńskiej parady równości cukierki Skittles oddały swoje barwy… mniejszościom seksualnym. Jak tłumaczą swoją decyzję producenci, w tym czasie tylko jedna tęcza zasługuje na bycie w centrum uwagi. Ogromne brawa za pomysł i wykonanie!


 Zamiast myśleć, co chcesz zabrać, myśl, czego naprawdę potrzebujesz – żadne tricki nie pomogą, jeśli będziesz mieć za dużo rzeczy. Nadmiar i brak planu to najgorsi wrogowie sensownego pakowania. Przed wyjazdem zastanów się, co będziesz robić, jakich strojów potrzebujesz i w jakiej ilości. Czyli niezawodna Joasia Glogaza z bloga Style Digger i 15 wskazówek na temat tego, jak się pakować.


 Czy można zacząć być modelem w wieku 60 lat? Pewnie, że można! Zwłaszcza z taką… brodą. Spójrzcie tylko na tego Francuza. Panie, panowie – przed Wami Philippe Dumas.


 Biżuteria to nie jest produkt pierwszej potrzeby, jak jedzenie, buty i czekolada. Ale jest bardzo ważna z punktu widzenia emocji. Obok książek i perfum, jest najczęściej wybierana na prezent. Dlaczego? Dlatego, że traktujemy ją jak talizman, przekaźnik naszych emocji. Czyli Ania Kruk, polska projektantka biżuterii, w fajnej i luźnej rozmowie dla Vers-24. Jak miło przeczytać, że ludzie sukcesu też nie potrafią wstać zaraz po pierwszym zadzwonieniu budzika!


 „Sprawdź to, zanim zostanie usunięte”. Czyli genialna kampania dotycząca raka piersi nie tylko naśmiewa się nieco z Facebooka, ale i w fenomenalny sposób wykorzystuje na własny użytek jedną z jego najbardziej restrykcyjnych zasad. Mądre, ważne i z pomysłem!


 Ruszyły cudowne wyprzedaże, na których znajdziecie m.in. przecenione torebki i portfele od Michaela Korsa. O 20, 30, a nawet 40 procent, więc niektóre modele da się je już kupić w cenach ze zwykłej sieciówki. Tylko pamiętajcie, żeby zostawić sobie na koncie chociaż parę groszy na czekoladę i chipsy!


 Jeśli przed wykonaniem lub odebraniem telefonu odczuwasz lęk i zdarza Ci się odrzucać z tego powodu połączenia; przed rozmową długo zastanawiasz się co powiedzieć i obawiasz się ośmieszenia; często prosisz o to, by ktoś wykonał telefon za Ciebie lub szukasz innych form kontaktu, nawet jeśli wymagają one więcej czasu/energii; jeśli dzwoniąc gdzieś musisz być sam w pokoju, to… witaj w klubie. Takich osób jest obecnie znacznie więcej niż przypuszczasz. Czyli Króliczek Doświadczalny z tekstem o tym, jak przestać bać się rozmawiać przez telefon. Tak, ja też tego nie cierpię.


 Od lat chodzi mi po głowie tatuaż, a ostatnio mam kompletnego bzika na punkcie natury, połączonej z geometrią. I właśnie odkryłam tego człowieka. Nazywa się Jasper Andres i robi takie cuda, że chyba bez sensu jest się dłużej wstrzymywać.


 Już wkrótce samozatrudnienie nie będzie opcją preferowaną przez cwane korporacje, ale stanie się standardem. A to oznacza, że już dziś warto pomyśleć nad własnym biznesem, który skusi potencjalnych klientów. Pamiętajmy, że budowanie marki osobistej, to często lata pracy. Czemu nie zacząć już dziś? Czyli Agnieszka Polkowska na łamach Fashion PR Talks o pracownikach na zamówienie.


 A na koniec jeszcze jedna pocztówka z Dominikany. Wkrótce podrzucę Wam tekst i więcej zdjęć!


fot. Allef V./unsplash.com

Instagram