Podano do łóżka #53: Mój pierwszy raz, buldogi i sukienka w pizzę

W dzisiejszym odcinku zobaczycie zjawiskowe torty, śmiesznego buldoga, kolejny świetny film od Krzyśka Gonciarza oraz słoneczną pocztówkę z Dominikany. Przeczytacie też o ważnej akcji oddawania krwi w wakacje, a także co nieco o melancholii, seksualizacji dzieci oraz Fridzie Kahlo. Nie zabraknie też zabawnych obrazków z sieci oraz pożytecznego narzędzia do… robienia ankiet. Jak to mówią – dla każdego coś miłego. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

 Zaczynamy od rzeczy naprawdę ważnych. Zbliżają się wakacje. Niestety, to nie tylko czas zabawy i odpoczynku – to także czas, kiedy dramatycznie brakuje krwi w szpitalach. Dlatego warto dołączyć do akcji #mójpierwszyraz, oddać krew i uratować komuś życie. Zajmie Ci to godzinę, dwie. Tyle wystarczy, żeby uratować nawet TRZY osoby. Trzy osoby, które mogą umrzeć, ale mogą też przeżyć – właśnie dzięki Tobie. Więcej o kampanii dowiesz się na stronie mojpierwszyraz.info. A ja już teraz daję Ci słowo, że pomaganie jest fajne!


 Na osłodę – torty niczym dzieła sztuki. Moskiewska marka Tortik Annushka prezentuje na Instagramie swoje największe cuda. Niektóre są naprawdę zjawiskowe!


 Następuje zatarcie różnic między kobietą a dziewczynką: dzieci są udoroślane, a kobiety udziecinniane. Trening kobiecości zaczyna się od bardzo młodego wieku. Presja na doskonałe stylizacje dziewczynek, atrakcyjny wygląd, apetyczny look, podkreślanie znaczenia wyglądu, dzielenie się sposobami na jego upiększanie. Dlaczego? Bo to się opłaca. W samych Stanach Zjednoczonych wartość tego rynku szacuje się na grube miliardy dolarów. Czyli Natalia Tur, znana też jako Nishka, z tekstem pt. Nie róbmy z dziewczynek małych kobietek.


 Cudne fotomontaże klasycznych obrazów i dzisiejszych celebrytów. Świetna rzecz!


 W poniedziałek okazuje się, wstanie z łóżka to ciężka walka, ale to akurat zupełnie normalne. Cały świat nienawidzi poniedziałków, prawda? Z biegiem czasu zaczynasz nienawidzić również wtorków, śród, czwartków i piątków. To musi być ta praca, myślisz. To musi być to. Dopiero przy odkryciu swojej nienawiści do soboty i niedzieli zaczynasz się zastanawiać, że może chodzi jednak o coś głębszego. Czyli Riennahera i tekst o melancholii.


 Królowa Elżbieta ubrana w… pizzę? No cóż, tą zieloną sukienką sama się podłożyła. Oto, jak jej kreację przerobił internet:

elzbieta


 W swoim życiu przeżyłam dwa wypadki. Jeden to autobus, który mnie połamał, drugi to Diego. Diego był, jak dotąd, tym najgorszym. Czyli nasza droga Minerva z tekstem Cierpienie i pasja. Poruszające wypowiedzi Fridy Kahlo. Plus garść wspaniałych zdjęć.


 Co powinny nosić kobiety po trzydziestce? Że tak pozwolę sobie zacytować autora artykułu… Whatever the fuck they want! Zajrzyjcie dla zdjęć, są świetne!

fash


 Jeśli przed Wami trudne zadanie stworzenia ankiety – czy to na potrzeby studiów, czy bloga – koniecznie zajrzyjcie do Pauliny z bloga One Little Smile. Krok po kroku oswaja nas ze swoim ulubionym narzędziem, a robi to tak przejrzyście, że sama mam ochotę spróbować.


 A jeśli lubicie podglądać zwierzaki na Instagramie, to przed Wami Maya. Buldog Maya.


 Nazywam się Krzysztof. Podobnie jak większość ludzi na świecie, nie mam żadnego talentu. Czyli Krzysztof Gonciarz kolejnym filmem podbija świat. Zobaczcie, bo warto!


 A ja tymczasem pozdrawiam Was serdecznie z upalnej Dominikany ;)


fot. stock.tookapic.com

Instagram