Podano do łóżka #42: Króliki, brokuły i chrzest szampanem

W dzisiejszym odcinku przeczytacie o największej ostatnimi czasy zbrodni przeciw Kościołowi, dowiecie się, jak to jest mieć tatę na wózku oraz jak w gifach można by przedstawić życie blogera. Przeczytacie też o kolejnej odsłonie akcji Andrzeja Tucholskiego, nauczycie się uprawiać warzywa na parapecie, a także poznacie najkrótsze streszczenia najsłynniejszych lektur. Dowiecie się też, co w byciu fit może iść Wam źle i oduczycie się nawet marudzić. Całości dopełnią kubek pełen morza, najlepsza na świecie reklama proszku, a także… makaron, którego opakowania stylizowane są na kobiece włosy. Enjoy!


Linki, w które warto kliknąć:

Pierwszy nie planował, że zostanie ojcem – jego syn zdecydował, że będzie inaczej. Drugi został tatą z wyboru, co nie wszystkim mieściło się w głowie. Podczas spaceru usłyszał: „To niemożliwe! W wózku na pewno jest lalka”! Czyli Konrad Kruczkowski z bloga Halo Ziemia rusza z kolejnym projektem. Tym razem jest nim Halo.Tato, poświęcony ojcom i ojcostwu. A ja Wam wkleję z niego dwie tylko linijki:

– Kacper, jak to jest mieć tatę na wózku?
– Normalnie.


Nina chrzci świnkę morską szampanem i próbuje wykraść hostię z kościoła, żeby zawsze mieć przy sobie Jezusa. Niestety komunikant przykleja się jej do buta i dziewczynka musi z bólem serca wyrzucić go do kosza. Dochodzi do wniosku, że Boga jednak nie można mieć, tak jak się ma świnkę morską. Można go mieć tylko, tak jak się ma słońce czy księżyc. Za te przygody i życiowe wnioski, ośmioletnia bohaterka książki Sophie Scherrer może teraz trafić na nowy indeks ksiąg zakazanych. Czyli Ada z bloga Rzeczovnik bierze na warsztat głośną ostatnimi czasy książkę i popełnia tekst pt. Mała Nina jak Harry Potter. Dzieci i religia, czyli jak pisać, żeby nikogo nie obrazić.


Wydaje Wam się, że opakowania makaronu muszą wiać nudą? To zobaczcie, co wyczarował rosyjski projektant Nikita Konkin. Za pomocą różnych kształtów makaronu ułożył kobiece fryzury. Fettucine to delikatne fale, spaghetti – długie i proste włosy, zaś cavatappi – burza kręconych loków. Wspaniałe!

makaron


Budzisz się rano, patrzysz na telefon/budzik/zegarek/klepsydrę. Wiesz, że zaspałeś i zapomniałeś pomysłu na wpis, który urodził się w Twojej głowie tuż przed snem. Oczywiście notatnik był poza zasięgiem ręki i potencjalny viral odszedł w niebyt. Czyli Jakub Prószyński z bloga Pijaru Koksu Blog i… Życie blogera w GIFach. Piękna rzecz!


Andrzej Tucholski po raz kolejny inicjuje swoją genialną akcję pt. SHARE WEEK, w której autorzy polecają innych autorów. Sama szczerze ją uwielbiam, bo dzięki niej można odkryć prawdziwe perełki. W tym roku radość rozpiera mnie tym mocniej, że Andrzej wymienił mnie w swoim własnym TOP5. Do tego w jakim towarzystwie! Zresztą, sami zobaczcie.


Przepiękne znalezisko, także od Andrzeja:


Najdłuższa patriotyczna śmierć w historii światowej literatury. Mały chłopiec rozmawia z misiem, a miś je dużo miodu. Dużo chłopów i mało seksu, a na koniec jeden obcina sobie nogę. Wiejskie wesele, dużo wódki, dużo duchów i coś o złotym rogu. Wiecie, o jakich książkach mowa? „Polityka” przygotowała najkrótsze streszczenia najsłynniejszych książek świata i trzeba przyznać, że niektóre wyszły im naprawdę dobrze.


Pakujesz w siebie kilogramy brokuła, od dwóch miesięcy nie widziałeś na oczy czekolady i pizzy, codziennie odwiedzasz siłownię i czasami myślisz, że jesteś na niej częściej, niż twój trener personalny. Wyciskasz coraz więcej, robisz coraz szybciej przysiady i na prawo i lewo mówisz o tym, jak bardzo jesteś teraz fit. Czyżby? Czyli Marta Hennig z Codziennie fit i 5 błędów, które robią ludzie, którzy myślą, że żyją zdrowo.


Zobaczcie ten film do końca. Łzy cisną się do oczu i nawet człowiekowi nie przeszkadza, że na końcu okazuje się to reklamą proszku. Ariel robi to dobrze:

This is one of the most powerful videos I have ever seen – showing how stereotypes hurt all of us and are passed from generation to generation. When little girls and boys play house they model their parents’ behavior; this doesn’t just impact their childhood games, it shapes their long-term dreams.In this #SharetheLoad campaign, Ariel India, P&G, and BBDO Worldwide show how fathers and husbands can take small steps (like doing laundry) to create more equal homes. They won a #GlassLion at the 2015 Cannes Lions International Festival of Creativity for earlier work on this campaign. The real win is the way they are changing stereotypes and showing that a more equal world would be a better world for all of us. Dads, #ShareTheLoad and #LeanInTogether for equality. Thank you Andrew Robertson, Marc Pritchard, Sonali Dhawan,Vidya Murthy, Sharat Verma, Shailesh Jejurikar, Josy Paul, and Mohammed Ismail.

Opublikowany przez Sheryl Sandberg na 24 luty 2016


Zima jest jakaś mało zimna. Śnieg za mokry, a kawa ma za dużo kawy. Sałata jest zbyt zielona, niebo zbyt niebieskie… Można jeszcze długo wymieniać i pewnie dnia by nie starczyło na biadolenie. Podobno wystarczy narzekać 100 razy w ciągu dnia i wchodzi to w krew. Tak samo jest z kłamstwem. Po pewnym czasie sami wierzymy w to, co mówimy. Czyli Elwira Rogoda z bloga Jak ona to robi z tekstem O tym, jak przestałam narzekać w jeden wieczór.


Pewnie wszyscy wiecie o tym, że są warzywa, które można uprawiać na parapecie przez cały rok. Ale jakie to warzywa? I jak je uprawiać? Na to pytanie odpowie Wam Krytyka kulinarna, a konkretnie Magda i jej tekst pod wiele obiecującym tytułem 13 warzyw i owoców, które odrosną z resztek. A po co się w to bawić? Ano po to, aby nie wyrzucać jedzenia i mieć własny, ekologiczny warzywnik nawet przez cały rok.


A na koniec… wesołych świąt wszystkim!


fot. Annie Spratt, unsplash.com

 

Instagram