Podano do łóżka #121: Kiedy bycie z kimś jest gorsze od bycia samemu

W dzisiejszym odcinku cyklu przeczytacie wywiady z Katarzyną Nosowską oraz Ewą Kaletą. Dowiecie się, w promocję jakiej książki zamieszany jest Borys Szyc, jak sklepy zamierzają obejść zakaz handlu w niedzielę i jak tanio podróżować po świecie. Złapiecie też namiar na pewien nowy, fantastyczny projekt, udaną satyrę i ciekawe aplikacje mobilne, związane ze sztuką. Będzie też cotygodniowa dawka słodkości, garść wspaniałych noclegów i kolejna afera wokół Nanga Parbat. A zatem – udanej lektury wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 Bycie razem powinno być rzeczywistością lepszą od bycia samemu, wtedy ma sens. Taki wyższy, głębszy czy może szerszy poziom samotności. Jeśli natomiast bycie z drugą osobą nie jest chociaż trochę lepsze od bycia ze sobą, to nie widzę sensu w kontynuowaniu związku. Jeśli przeszliśmy przez pierwszą fazę docierania się i pojawiają się kryzysy, to mimo wszystko jestem za pracą, wysiłkiem, którego wymaga miłość. Ale trwałość sama w sobie wartością nie jest. Czyli Katarzyna Nosowska z wywiadem na łamach serwisu focus.pl.


 Nic nie daje mi takiego kopa, poczucia, że racja jest po mojej stronie, niż to, że mój tekst idzie. To najważniejsza rzecz na świecie. Przeżywam tego kopa za każdym razem. Mogę się tym cieszyć przez cały miesiąc. Jak wiem, że mój tekst idzie na przykład dwudziestego, to zaczynam przeżywać to kilka tygodni wcześniej. To jest dla mnie warte o wiele więcej niż pieniądze. Wybrałam zawód, w którym nie będę bogata, nie będę posiadać, ale kiedy ktoś opowiada mi o wakacjach, na których był, to ja mówię o satysfakcji, jaką mam z tego, że idę do kogoś i rozmawiam z nim tak totalnie prawdziwie. Oni mają tamto, ja mam to. Czyli Ewa Kaleta i Adrian Stachowski w rozmowie o pieniądzach na łamach portalu dwutygodnik.com.


 Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. W poniedziałek rusza pomysłowa akcja zachęcająca do czytania, połączona z premierą bestsellerowej „Kobiety w oknie” A.J. Finna. Czyli portal booklips.pl o niestandardowej akcji, promującej światowy hit wydawniczy. Szanuję a pomysł, a Szyca niezmiennie od lat kocham.


 Drodzy! Mamy dla Was coś zupełnie nowego: portal z newsami facecje.pl. Duma rozpiera nas jak owca smoka wawelskiego, jaramy się jak Rzym za Nerona, pląsamy radośnie niczym święty Wit. Wchodźcie i czytajcie z tego wszyscy: wiadomości, wywiady, galerie zdjęć, filmy, skandale, plotki – a wszystko lekko nie na czasie. A jeśli się Wam spodoba, wiadomo: lubcie i podawajcie dalej! Czyli Patryk Bryliński i Maciej Kaczyński z nowym, wspaniałym projektem.


 W świecie miliona aplikacji, które szalenie ułatwiają nam codzienne życie, jest też wiele takich, które umożliwiają interesujący i łatwy dostęp do świata sztuki i kultury. I mnie się to bardzo podoba, bo chociaż wiadomo, że to tylko jedna z wielu możliwości obcowania ze sztuką, to jednak sądzę, że uzupełnienie swojego telefonu (i życiowych rytuałów ze smartfonem w ręce) o wirtualne zbiory z zakresu sztuki może podziałać jedynie na plus. Czyli Justyna Stasiek-Harabin, znana też jako Minerva, i ciekawe aplikacje mobilne, związane ze sztuką.


 A w ramach cotygodniowej dawki słodkości zobaczcie sobie to:


 Pomysły sieci handlowych, by swoje sklepy w niedziele przekształcać w showroomy może mieć ręce i nogi. Ale Zara poszła krok dalej: sieć jest przekonana, że handel tak czy inaczej zacznie się przenosić do sieci. To nie znaczy jednak, że można likwidować funkcjonujące już sklepy. Wręcz przeciwnie, należy je przekształcić w concept store’y. Czyli serwis innpoland.pl i sprytny sposób na ominiecie zakazu handlu w niedzielę. Swoją drogą: takich pomysłów można się było spodziewać.


 Kiedy monitorowałem sobie wszystko co działo się pod tagiem #NangaParbat, nie tylko zaciskałem kciuki o powodzenia akcji ratunkowej, ale było to też doskonałe obserwatorium nas jako społeczeństwa. W naszym mały internetowym światku pojawił się jeszcze jedna, dość przykra sytuacja, która, gdyby stała się precedensem – bardzo bym kibicował. Jeden z byłych członków ekipy Pyta.pl umieścił na swoim Facebooku mema z wizerunkiem zmarłego Tomasza Mackiewicza, logiem Hortexu i podpisem „Himalajska Mrożonka”. Piszę ostrożnie, ponieważ w momencie pisania tekstu nie udało mi się potwierdzić u źródła kto jest dokładnie autorem tego mema. Czyli Maciek Budzich z bloga mediafun.pl i tekst o koszmarnym pomyśle.


 Co zrobić, gdy jedynie wynajmujesz mieszkanie, a chciałbyś mieć nowe meble? Ikea spieszy z pomocą. Właśnie testuje wypożyczanie mebli. Brzmi niewiarygodnie? Ja bym powiedziała nawet, że niewiarygodnie dobrze! O tym rewolucyjnym pomyśle przeczytacie na łamach money.pl.


 Program publicystyczny „Przy kawie o sprawie”, który można obejrzeć w serwisie internetowym „Krytyki Politycznej” to kobieca odpowiedź na „Kawę na ławę” Bogdana Rymanowskiego. Agata Diduszko, Agata Szczęśniak, Elżbieta Korolczuk, Katarzyna Wężyk i Katarzyna Kądziela odtworzyły dokładną sytuację z programu Rymanowskiego – do rozmowy przy stole usiadły same kobiety (w „Kawie na ławę” mamy wyłącznie mężczyzn – rozprawiających o, np. aborcji). Piękna, piękna rzecz. Więcej na łamach portalu onet.pl.


 Wyjeżdżasz na wakacje i nie masz z kim zostawić swojego pupila? Serwis Trusted Housesitters umożliwia wyszukiwanie sprawdzonych i godnych zaufania opiekunów dla zwierząt domowych, podczas gdy ich właściciele wyjeżdżają na urlop. Jako że większość zwierząt znacznie łatwiej dostosowuje się do nowego opiekuna niż do nowego środowiska, opiekunowie zarejestrowani w serwisie Trusted Housesitters podczas wakacji właścicieli mieszkają w ich domach. Czyli F5 i serwis, który pozwoli ci podróżować po świecie, w zamian za opiekę nad zwierzętami.


 Zima w mieście potrafi dawać się we znaki. Minusowe temperatury lepiej znosi się w pięknych okolicznościach przyrody, a łatwiej podziwia w ładnie zaaranżowanych wnętrzach. Dlatego wybraliśmy 5 apartamentów w Polsce, do których warto wybrać się w jeden z zimowych weekendów. Czyli ponownie serwis F5 i pięć perełek, w których od zaraz mogłabym zamieszkać.


Zdjęcie główne: Joshua Ness/unsplash.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment authors
Zelda Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Zelda
Gość
Zelda

Dzięki za polecenie bloga „pani od sztuki” – fantastyczny blog, przepadłam w czeluściach!