Podano do łóżka #115: Dziś tylko o świętach. Dużo miłości wszystkim!

W dzisiejszym odcinku cyklu podrzucam Wam wyłącznie świąteczne linki! Dowiecie się z nich, jak zapakować prezenty, jak usadzić gości przy stole, jakimi piosenkami i filmami wprawić się w świąteczny nastrój oraz jak na święta wystroiła się Coca-Cola. Zobaczycie też najlepsze reklamy świąteczne, przeczytacie o świetnej inicjatywie, jaką jest wypożyczalnia choinek i zobaczycie kolejną cudną grafikę, jaką zaserwowały nam Lisie Sprawy. Nie zabraknie też miziania kota, świątecznego karaoke, puchatego szczęścia i namiaru na cudną miejscówkę w górach. No to szczęśliwych świąt wszystkim!


Linki, w które warto kliknąć:

 To nasza pierwsza wspólna Gwiazdka, dopiero co ubieraliśmy naszą pierwszą wspólną choinkę, pierwszy raz we troje biegaliśmy po sklepach za prezentami dla bliskich. Szczerze mówiąc, ja już nie pamiętam, jak to było bez Staśka. Natomiast ta cała gorączka z pucowaniem okien i pieczeniem pierników nas na szczęście omija – do rodziców mamy po kilkaset kilometrów, więc pakujemy rzeczy i wyjeżdżamy odpocząć. Dzięki temu możemy po prostu cieszyć się sobą. Czyli mój krótki udział w tekście „Wszyscy pragniemy tego samego. Przesłanie na święta” u Oli Bohojło na esencjablog.pl


 Jeśli będziecie szukać miejsca na idealny, zimowy wypoczynek po świętach, to polecam Wam sprawdzić, co do zaoferowania ma Villa Gorsky, położona kilka kilometrów od Zakopanego. Spędziliśmy tam kilka dni i gorąco możemy polecić! Jest tak pięknie, jak na zdjęciu, albo jeszcze piękniej!


 Czy wiecie, że każdego roku na święta w Polsce wycinanych jest aż 6 mln choinek? A wszystko po to, by postały w naszych domach i mieszkaniach przez tych kilkanaście/kilkadziesiąt dni, a następnie trafiły na śmietnik. Ale wreszcie pojawiła się alternatywa. W Warszawie ruszyła Wypożyczalnia Choinek Volvo – zamawiasz u nich drzewko, które po świętach wraca do szkółki leśnej, by nadal wieść beztroskie życie wśród innych młodych świerczków. Czy to nie wspaniałe? W tym roku wszystkie drzewka błyskawicznie znalazły swoich tymczasowych właścicieli, a ja mam szczerą nadzieję, że kiedyś ta inicjatywa obejmie cały kraj!


 Pakowanie prezentów zostawiliście sobie na ostatnią chwilę? Spokojnie, tutaj jest rewelacyjny filmik ze ściągawką. Naprawdę pomaga!


 Jeśli chcemy zachować się elegancko i okazać szacunek naszym gościom, to warto wyznaczyć najlepsze dla nich miejsca. Jeśli tego nie zrobimy, goście będą zajmować przypadkowe miejsca i zapanuje chaos. Część z nich może poczuć się tym nawet urażona, na przykład seniorka rodu, której zamiast należnego jej honorowego miejsca, zostałoby ostatnie wolne krzesło przy stole. Przestrzeganie zasad wyznaczania miejsc przy stole sprzyja budowaniu relacji rodzinno-towarzyskich i wytwarza dobrą atmosferę podczas rozmów. Czyli tekst o tym, jak usadzić gości przy stole, by nie popełnić gafy i nikogo nie obrazić.


 Mówiłam już, że uwielbiam linki, które mi wysyłacie? Tutaj trochę puchatego ciepła:


 W tym roku Coca-cola poza świątecznymi reklamami postawiła także na limitowaną serię świątecznych puszek. W wyjątkowej oprawie znajdziemy zarówno tradycyjną colę jak i nowości: chociażby colę słodzoną stewią. Autorem ilustracji jest Noma Bar. Więcej na łamach label-magazine.com.


 Jeśli chcecie wprawić się w lepszy nastrój, to zerknijcie na najlepsze reklamy świąteczne z poprzednich lat. Znajdziecie je pod tym oraz pod tym linkiem.


 A gdybyście nie wiedziały, jak człowiek powinien relaksować się w święta, to najlepiej pokaże Wam to ten oto kot:


 Z kolei tutaj łapcie namiar na moją listę najlepszych piosenek świątecznych. Jeśli macie własne typy, dawajcie znać – najwyższy czas ją zaktualizować!


 A jeśli jeszcze bardziej chcecie wkręcić się w świąteczny nastrój, to polecam to:


 A na koniec, Lisie Sprawy – żebyście nigdy nie zapominali o tym, co najważniejsze ;)


Zdjęcie główne: Jakob Owens/unsplash.com

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment authors
IzkaIzabella GaudyńskaAsiazpliszkasiwa.plcw2023 Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Izabella Gaudyńska
Gość
Izabella Gaudyńska

Ech, szkoda, że film o pakowaniu prezentów zobaczyłam dopiero teraz. Bo te, które już zapakowałam wyglądają strasznie. :P

zpliszkasiwa.pl
Gość
zpliszkasiwa.pl

Dokładnie tak pomyślałam, gdy obejrzałam filmik… Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Izabella Gaudyńska
Gość
Izabella Gaudyńska

Wesołych i spokojnych Świąt. :) Może za rok uda się nam ładnej zapakować. :D

cw2023
Gość
cw2023

Boże Narodzenie to nie prezenty,
Boże Narodzenie to nie choinka,
Boże Narodzenie to nie goście przy stole,
Boże Narodzenie to nie sprzątanie w domu,
Boże Narodzenie to nie „świąteczne” piosenki w radio,
Boże Narodzenie to nie TV po kolacji wigilijnej,
Boże Narodzenie to nie wódka po Pasterce,
Boże Narodzenie to nie kolejki przy kasach,
Boże Narodzenie to nie słanie życzeń,
Boże Narodzenie to nie artykuły o świętach,
Boże Narodzenie to …

Izka
Gość
Izka

A ja pakuje prezenty bez użycia taśmy. Ha! Szach mat ^^