Podano do łóżka #102: Rozchełstane koszule i wnerw na Grzesiaka

W dzisiejszym odcinku cyklu dowiecie się, jakich błędów koszulowych nigdy nie popełniać oraz jak wychodzić dobrze na zdjęciach. Zobaczycie, czym Radomską wkurzył Mateusz Grzesiak i jaka cudna książka dla dzieci lada dzień będzie miała swoją premierę. Przeczytacie także o fajnym magazynie dla kobiet, który potrzebuje właśnie Waszego wsparcia, a także o aktorach, pozujących w dość specyficzny sposób. Będzie też wywiad z Brigitte Macron, trochę nabijania się z męskiego nierozróżniania kolorów i filmik na poprawę humoru. Poznacie też 20 powodów, dla których lepiej nie zostawiać dzieci z ojcami oraz dowiecie się, w jakim polskim filmie zagra Anja Rubik. Miłej lektury wszystkim! 


Linki, w które warto kliknąć:

 W mailach często pytacie ile guzików rozpinać w koszuli gdy nosi się ją bez krawata, ale z marynarką. Moim zdaniem najlepiej wygląda wersja z jednym rozpiętym guzikiem lub co najwyżej dwoma. Na więcej rozpiętych guzików można sobie pozwolić na wakacjach w ciepłych krajach. Albo gdy nazywacie się Ricky Martin. Czyli Michał Kędziora z bloga Mr. Vintage i 10 największych błędów koszulowych. Przydatny i okraszony wybornym humorem tekst.


 Ola Radomska z bloga Mam wątpliwość w zaledwie 4 minuty miażdży jeden z ostatnich postów Mateusza Grzesiaka. Zobaczcie to, bo naprawdę warto. Sama chciałam te jego mądrości jakoś skomentować, ale nie dosięgnęłam do klawiatury – tak nisko mi wszystko opadło.


 Jak to jest, że na jednym zdjęciu wychodzimy fantastycznie, a na drugim (zrobionym sekundę później) mamy podwójną brodę, +10 kg i zupełnie inne proporcje? Na którym zdjęciu jest prawda, a na którym kłamstwo? Na którym”„oczekiwanie”, a na którym rzeczywistość? I w końcu, czy fakt, że wrzucamy do internetu zdjęcia na których wyglądamy ładniej czyni z nas oszustów? Czyli Eliza Wydrych z bloga Fashionelka i fajny, użyteczny tekst o tym, jak wychodzić dobrze na zdjęciach. Cóż, ja nadal rzadko kiedy to potrafię.


 Już za moment, bo 20 września, światło dzienne ujrzy książka „Jano i Wito. W trawie” Wioli Wołoszyn, znanej też jako Matka Wariatka. Książka, którą już miałam okazję trochę podejrzeć i którą pokochają Wasze dzieciaki – także dlatego, że cudne ilustracje wykonał tu Przemek Liput:


 Bruksela ugina się pod presją 250 milionów obywateli UE. Po groźbach blokad marketów budowlanych Parlament Europejski zaakceptował tzw. „dyrektywę fuksjową”, która przewiduje, że minimum 65 proc. powierzchni puszek farb emulsyjnych zajmować będą nazwy kolorów w języku zrozumiałym dla mężczyzn. Czyli ASZdziennik jak zwykle w formie.


 Brakowało nam magazynu, który nie traktowałby czytelniczek pobłażliwie, a mówił otwarcie o seksualności i współtworzył dyskusję o prawach kobiet. Dlatego w niewielkiej ekipie dziewczyn stworzyłyśmy kwartalnik „G’rls ROOM” – drukowany magazyn, który wyróżnia feministyczna tematyka, wartościowe treści i dopracowana szata graficzna. Wydałyśmy już trzy numery naszego kwartalnika, potrzebujemy waszej pomocy, aby wydać dwa kolejne numery. Czyli – kto może, niech pomoże. Każda złotówka na wagę złota!


 Jak wiecie, zwierz po godzinach – kiedy nie pisze bloga – zajmuje się uważnym studiowaniem sesji zdjęciowych, celem odkrycia tajemnych spisków, ukrytych przekazów podprogowych i przykrych prawd odnośnie kondycji psychofizycznej gwiazd ekranu. Dziś musi się z wami jednak podzielić najstraszniejszym ze wszystkich odkryć. Wszyscy aktorzy pozują do swoich nagrobków. I – co więcej – nie byle jakich. Renesansowych! Czyli Katarzyna Czajka z bloga Zwierz popkulturalny i porcja opatrzonych cudnym komentarzem, męskich zdjęć! 


 Ponieważ hurtowo pytacie mnie o to, co i gdzie kupuję, to postanowiłam poopowiadać Wam o tym trochę na Instagramie. Zapraszam do obserwowania, na Insta Stories gadam ostatnio najwięcej:


 W pierwszym wywiadzie od zakończenia kampanii prezydenckiej, po której Emmanuel Macron wraz z żoną wprowadził się do Pałacu Elizejskiego, Brigitte Macron opowiada dziennikarzom „Elle” o tym, jak się czuje, kiedy tytułuje się ją pierwszą damą, o związku z młodszym o 24 lata mężem i… upodobaniu do krótkich spódnic. Całość na łamach „Wysokich Obcasów”, smacznego.


 Tutaj z kolei poznacie 20 powodów, dla których dzieci nie powinny zostawać same ze swoimi ojcami. Fajna galeria mocno nietypowych zdjęć.


 Jesienią rozpocząć się mają zdjęcia do filmu „Ciemno, prawie noc” w reżyserii Borysa Lankosza, na podstawie prozy Joanny Bator. W jednej z głównych ról wystąpi polska supermodelka, Anja Rubik. Więcej zdradzą Wam wirtualnemedia.pl.


 A na koniec – cotygodniowa dawka słodkości:


foto główne: Toa Heftiba/unsplash.com

Instagram