Magiczna Zima Muminków już w kinach. Maciej Stuhr Paszczakiem!

Co się dzieje ze światem, kiedy Muminki zapadają w zimowy sen? Czy to dobrze, przesypiać ten czas tak od pokoleń? Czym jest śnieg i jak bardzo dokuczyć potrafi mróz? I kim jest ta cała Gwiazdka, która lada moment odwiedzi Dom Muminków?

Na te i inne pytania odpowiedzi w tym roku poszuka nie kto inny, ale sam Muminek. 22 grudnia na ekrany kin w całej Polsce weszła „Magiczna Zima Muminków” – cudny film Jakuba Wrońskiego i Iry Carpelan, zrealizowany w koprodukcji między Finlandią i Polską i wykorzystujący oryginalną animację z przełomu lat 70. i 80.

Na uwagę zasługują tu też aktorzy, którzy użyczą głosu mieszkańcom Doliny Muminków. Głównego bohatera, czyli Muminka, zagrał tu Maciej Musiał, zaś drugoplanowej, choć bardzo wyrazistej roli Paszczaka usłyszymy Macieja Stuhra. Narratorem zimowej opowieści Muminków jest z kolei Piotr Fronczewski, zaś rola Mamusi Muminka przypadła… Natalii Kukulskiej.

Co ciekawe, oryginalna animacja pochodzi z serialu „Opowiadania z Doliny Muminków” zrealizowanego przez zespół studia filmowego Se-ma-for (pamiętacie ten serial z dzieciństwa?). Ostatecznie, kanwę nowej opowieści utworzyły materiały pochodzące z 43 odcinków serialu. Rekonstrukcję filmu wykonała firma FixaFilm, zaś za efekty jest odpowiedzialne warszawskie studio animacji Letko.

Niżej podrzucam Wam kadry z filmu. Jak Wam się podoba?

Magiczna zima Muminków

Magiczna zima Muminków

Magiczna zima Muminków

Magiczna zima MuminkówMagiczna zima Muminków

Magiczna zima Muminków

Magiczna zima Muminków

Magiczna zima Muminków Magiczna zima Muminków Magiczna zima Muminków Magiczna zima Muminków Magiczna zima Muminków Magiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima MuminkówMagiczna zima Muminków

Więcej informacji na temat filmu na stronie www.muminkifilm.pl

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment authors
Iwona Przybyłek Recent comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Iwona Przybyłek
Gość
Iwona Przybyłek

Muminki!!!!!!!!!!!!! Oddajcie mi moje dzieciństwo i Bukę <3