Kołonotatnik z Bohaterem i kobieta, która śmigała potwory jak zła

Nie masz osobowości człowieka sukcesu.

Preferujesz życie bez wychodzenia z domu.

Lista osób, od których jesteś gorszy, nieustannie się wydłuża.

Jedyne, co cię pociesza, to fakt, że inni też muszą żyć.

Zgadzasz się z którymś z powyższych zdań? Idę o zakład, że większość z Was zgadza się ze wszystkimi, Do tego osiągnęła doskonałość w leżeniu, nieustannie potrzebuje czułości i uwielbia zajadać problemy. Bo wcale nie jest trudno być Bohaterem – wystarczy widzieć siebie w postaci ziemniaka i mieć problemy, jak Ty czy ja.

OŁÓWEK I RACHUNKI ZA GAZ

zajadanieNie umiem narysować czegoś na ładnej białej kartce zestawem nowych pasteli czterdzieści osiem kolorów, ale kiedy mam ogryzek ołówka kopiowego po babci i rachunek za gaz, to śmigam potwory jak zła – napisała Gośka Halber w swojej debiutanckiej książce „Najgorszy człowiek na świecie”.

Książce, która zawierała tyle jednocześnie pięknych i tragicznych zdań, że pokochałam ją najszczerszą z miłości. Jeśli jeszcze nie czytaliście – nadrabiajcie to prędko. I nie dajcie sobie wmówić, że w Polsce nie wydaje się dobrych książek. Książki są świetne, tylko czytelnicy przegapiają często te lepsze.

BOHATER NA KAŻDEJ PÓŁCE

maruje zycieKilka miesięcy temu na rynku ukazała się druga książka autorki. Cudownie wydana przez Znak, wygodna do wertowania i wspaniale wyglądająca na półce. W sam raz dla tych, którzy codziennie lubią popatrzeć na inne hasło i przeglądać się w nim jak w lusterku.

Znajdziecie w niej 200 najlepszych rysunków z Bohaterem, którego perypetie na Facebooku śledzą już ponad 63 tysiące ludzi. Skrzyżowanie wspomnianego wyżej ziemniaka z lichej urody mrówkojadem przeplata się tutaj z nieco grubszą foką, a każdemu obrazkowi towarzyszy hasło równie błyskotliwe, co i do bólu prawdziwe.

Ile razy każdy z Was pomyślał, że marnuje życie? Albo robił coś wbrew własnej woli, gdy w głowie łomotało mu „nie chcę”? Bohater pomyślał to samo, za siebie, za Ciebie i za resztę świata. Ten kołonotatnik to zbiór obrazków o tym, jak się czujesz, ale nikomu nie powiesz, bo wstyd, strach albo żal.

KOMIKS DLA AKTYWNYCH

bez wychodzeniaNa Facebooku czytamy, że to nowy lajfstajlowy komiks dla aktywnych i cieszących się życiem. Jak wspaniały jest to opis wie każdy, kto choć raz spotkał na swojej drodze Bohatera. I niech nie zmyli Was sama nazwa – nikt nie każe Wam chodzić tutaj w pelerynie i getrach, a i sam Bohater dość rzadko zbawia świat.

Natomiast towarzyszące mu lęki, obsesje i myśli są tak celne, że nie sposób się z nimi nie utożsamić. Bohater nie pyta, nie krzyczy i niczego nie oczekuje. Bohater rozumie. 

Tym piękniejsza jest tu obietnica końca, wychylająca się do nas gdzieś spomiędzy kartek:

Możesz sobie wydzierać i bez słowa dawać znajomym, albo powiesić w miejscu pracy.

Możesz robić notatki.

Albo możesz nic nie robić.


bohater notatnik„Kołonotatnik z Bohaterem” jest obecnie do kupienia w księgarniach sieci Matras w promocyjnej cenie, ze zniżką 20 procent (zniżka dostępna przez internet).

Także w promocji, 28 procent taniej, dostępny jest też „Najgorszy człowiek na świecie”. Enjoy!


Wszystkie zdjęcia pochodzą z fanpage’a Bohater

Instagram