Filmy o ślubach i weselach. Co można by dopisać do tej listy?

Ponieważ mój własny ślub zbliża się wielkimi krokami, w ramach odstresowania nałogowo zaczęłam oglądać filmy o ślubach i weselach :-) Nie wiem, czy to najszczęśliwszy pomysł, bo jednak nie wszystkie kończą się szczęśliwie (a nawet, jeśli, to jednak droga do szczęśliwego finału bywa niezbyt łatwa), ale sprawia mi to tak ogromną frajdę, że postanowiłam zebrać je tu w jednym wpisie i się z Wami podzielić. A może dałoby się dopisać coś jeszcze do tej listy? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać w komentarzach! A tymczasem przed Wami…

NAJLEPSZE FILMY O ŚLUBACH I WESELACH:


27 sukienek, reż. Anne Fletcher (2008)

Jane, grana tu przez czarującą Katherine Heigl, to etatowa druhna, która przechowuje w szafie aż 27 sukienek, w których występowała na cudzych ślubach. Jej historię postanawia opisać dziennikarz, specjalizujący się w relacjach z wesel. Co z tego wyniknie? Sami zobaczcie.


Co się zdarzyło w Las Vegas, reż. Tom Vaughan (2008)

Joy i Jack nie mają za sobą najszczęśliwszego czasu. Ich życia komplikują się jeszcze bardziej, gdy po szalonej nocy w Las Vegas budzą się jako… małżeństwo. Co więcej, są bardzo bogatym małżeństwem. Tylko czy to na pewno coś dobrego? W rolach głównych: Cameron Diaz i Ashton Kutcher.


Cztery wesela i pogrzeb, reż. Mike Newell (1994)

Czyli jeden z najpopularniejszych tytułów, jeśli chodzi o filmy o ślubach i weselach. Charles bywa częstym gościem na weselach przyjaciół. Sam nie zamierza się jednak żenić. Przynajmniej do czasu, aż poznaje piękną Amerykankę. W rolach głównych: czarujący Hugh Grant i Andie MacDowell.


Druhny, reż. Paul Feig (2011)

Annie jest całkiem ładną i całkiem fajną dziewczyną, która jednak ma dość dużego pecha. Sytuacja komplikuje się, gdy jej przyjaciółka postanawia wyjść za mąż, a ją uczynić swoją główną druhną. Co z tego wyjdzie? Ostrzegam lojalnie, że wielka katastrofa.


Jeszcze dłuższe zaręczyny, reż. Nicholas Stoller (2012)

Czyli komedia romantyczna mówiąca o tym, że są rzeczy, których lepiej nie przekładać. Otóż Tom i Violet szczerze się kochają, zaręczają i nawet planują ślub. Ale przekładają go z roku na rok, bo wciąż coś im wypada. Czy w końcu znajdą odpowiedni czas? W rolach głównych Jason Segel i Emily Blunt.


Mamma Mia!, reż. Phyllida Lloyd (2008)

Sophie ma jedno życzenie: chce zaprosić na swój ślub ojca, którego nigdy nie poznała. Tylko kim on jest? Tego próbuje dowiedzieć się na podstawie… zapisów z pamiętnika swojej matki. W rolach kandydatów na ojca Pierce Brosnan, Stellan Skarsgård i Colin Firth. A w roli matki – boska Meryl Streep.


Moja dziewczyna wychodzi za mąż, reż. Paul Weiland (2008)

Tom jest kobieciarzem i jakoś nie czuje potrzeby, by się ustatkować. Aż w końcu zostaje honorowym drużbą swojej najlepszej przyjaciółki. Problem w tym, że im bliżej ślubu, tym on bardziej rozumie, że… od dawna kocha się w przyszłej pannie młodej.


Moje wielkie greckie wesele, reż. Joel Zwick (2002)

30-letnia Toula długo nie może znaleźć sobie męża. W końcu jednak się zakochuje. Problem w tym, że on jest Amerykaninem, a ona pochodzi z dość konserwatywnej i charakternej, greckiej rodziny. Czyli klasyka nad klasykami, jeśli chodzi o filmy o ślubach i weselach.


Moje wielkie greckie wesele 2, reż. Kirk Jones (2016)

Kilkanaście lat po ślubie Toula wciąż próbuje uwolnić się od swoich nachalnych, greckich krewnych. Niestety, okazuje się, że małżeństwo jej rodziców jest… nieważne. A to może oznaczać tylko jedno! Znów będzie impreza i wielki, głośny ślub!


Narzeczony mimo woli, reż. Anne Fletcher (2009)

Margaret robi karierę jak burza – niestety, jest przy tym okropną szefową. Kiedy okazuje się, że jej wiza traci ważność, a jej samej grozi deportacja, postanawia ekspresem… wziąć z kimś ślub. Wybór pada na asystenta. W rolach głównych: piękna Sandra Bullock i mój ulubiony Ryan Reynolds.


Polowanie na druhny, reż. David Dobkin (2005)

John Beckwith i Jeremy Grey wpraszają się na obce wesela, żeby podrywać druhny i dobrze się bawić. Żyją więc wesoło i bez zobowiązań. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy na jednej z imprez John zakochuje się w córce sekretarza skarbu USA… W rolach głównych Owen Wilson i Vince Vaughn.


Polowanie na drużbów, reż. Jeremy Garelick (2015)

Nieśmiały Doug ma narzeczoną, o jakiej wcześniej mógł tylko śnić, a w perspektywie – ślub z nią już za kilka dni. Problem w tym, że nie ma… świadków na swój ślub. Dlatego zgłasza się o pomoc do specjalisty, który zawodowo udaje drużbę. W roli panny młodej Kaley Cuoco, czyli słynna Penny z „Teorii wielkiego podrywu”.


Powiedz tak, reż. Adam Shankman (2001)

Mary jest utalentowaną organizatorką ślubów, ale sama dotąd nie miała okazji, żeby wyjść za mąż. Nieoczekiwanie poznaje jednak przystojnego doktora. I może coś by z tego było, gdyby nie fakt, że… to jego wesele wkrótce ma zorganizować. W rolach głównych Jennifer Lopez i Matthew McConaughey.


Seks w wielkim mieście, reż. Michael Patrick King (2008)

Tym razem cztery moje ulubione bohaterki trafiają na wielki, kinowy ekran. Fabuła kręci się wokół ślubu, jaki Carrie wreszcie planuje wziąć z Mr Bigiem. Niestety, mężczyzna w ostatniej chwili panikuje i nie pojawia się przed ołtarzem. Polecam zwłaszcza fankom serialu.


Sposób na teściową, reż. Robert Luketic (2005)

Charlotte poznaje w końcu mężczyznę swoich marzeń i zaczyna planować z nim ślub. Problemem okazuje się jednak jego… matka, która tak łatwo nie zamierza oddać jej syna. W rolach rywalek Jennifer Lopez i Jane Fonda. Jeśli lubicie filmy o ślubach i weselach, to ten także dopiszcie do listy!


Ślubne wojny, reż. Gary Winick (2009)

Co się stanie, jeśli dwie najlepsze przyjaciółki postanowią wyjść za mąż w tym samym dniu? Cóż, różowego scenariusza bym raczej nie obstawiała. Zwłaszcza, że każda z nich stara się, by to jej wesele było tym idealnym. W rolach głównych Kate Hudson i Anne Hathaway.


Uciekająca panna młoda, reż. Garry Marshall (1999)

Przystojny dziennikarz postanawia napisać artykuł o kobiecie, która notorycznie ucieka sprzed ołtarza kolejnym kandydatom na męża. Czyli absolutna klasyka, jeśli chodzi o filmy o ślubach i weselach. W rolach głównych Julia Roberts oraz Richard Gere.


Wieczór panieński, reż Leslye Headland (2012)

Nie ma to jak przyjaciółki: jeszcze w szkole średniej Regan, Gena i Katie wyśmiewały się z Becky. Okazuje się jednak, że znalazła kandydata na męża, a je bierze na druhny. Dziewczyny postanawiają więc wyprawić jej niezapomniany wieczór panieński.


Wielkie wesele, reż. Justin Zackham (2013)

Don i Ellie nienawidzą się i choć są już rozwiedzeni, to muszą udawać na ślubie swojego adoptowanego syna, że… wciąż są małżeństwem. A wszystko po to, by nie zgorszyć przesadnie pobożnej matki panny młodej. W rolach głównych: Robert De Niro, Katherine Heigl, Diane Keaton i Amanda Seyfried.


 Za jakie grzechy, dobry Boże, reż. Philippe de Chauveron (2014)

Claude i Marie mieliby całkiem udane życie, gdyby nie mężczyźni, jakich biorą za mężów ich córki. A problem tkwi w… odmiennych religiach. Co zatem stanie się, kiedy najmłodsza z córek oświadczy, że wychodzi za katolika? Pewnie byliby bardzo szczęśliwi, gdyby nie fakt, że jest on… czarny.


PS. Skoro lubicie filmy o ślubach i weselach, to sprawdźcie też koniecznie najpiękniejsze filmy o miłości – są wśród nich prawdziwe perełki!

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Natalia Majoch

O matko, nie sądziłam, że aż tyle mam do nadrobienia :D

Aga

Narzeczony mimo woli <3

Aga

Narzeczony mimo woli <3