Kapitan Nauka: Najlepsze zabawy i gry edukacyjne dla dzieci [+ZNIŻKA]

Jesteście rodzicami i brakuje Wam już pomysłów na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem? A może szukacie rozwiązań, które nie tylko zapewniłyby mu rozrywkę, ale i wspomogłyby jego rozwój na różnych polach? A może przeciwnie – nie macie dzieci, nie macie też pojęcia o tym, co lubią, a przed Wami wizja kupienia im fajnego i pożytecznego prezentu? Przy okazji takiego, który nie zrujnuje Waszej kieszeni? Jeśli tak, to koniecznie zobaczcie, co ma w swojej ofercie Kapitan Nauka. My poznaliśmy go rok temu i od tamtej pory jego puzzle, układanki i edukacyjne gry dla dzieci są u nas prawdziwym hitem!

Dla niewtajemniczonych – pod nazwą Kapitan Nauka kryją się przeróżne serie dla dzieci, które uczą poprzez kreatywną zabawę. Znajdziecie tutaj produkty dla wszystkich grup wiekowych: od maluszków, przez przedszkolaki, aż po uczniów! Kapitalne zagadki, łamigłówki, quizy i gry edukacyjne dla dzieci pomagają w rozwoju szeregu kompetencji, o których opowiem Wam więcej przy omawianiu konkretnych rzeczy. Natomiast to, o czym chcę powiedzieć już teraz, to fakt, że Kapitan Nauka tworzy materiały nie tylko fajne jakościowo i rzeczywiście lubiane przez dzieci, ale i takie, które zostały opracowane przez specjalistów: pedagogów, psychologów i terapeutów. Dzięki temu możecie mieć pewność, że to faktycznie najlepsze, co możecie dać im w prezencie!

A zatem – przed Wami przegląd naszych ostatnich nowości!


UWAGA! NA HASŁO „KONTEKST”

MACIE 20% RABATU OD KAPITANA! 


gry edukacyjne dla dzieci gry edukacyjne dla dzieci gry edukacyjne dla dzieci gry edukacyjne dla dzieci


UKŁADANKI MALUCHA

Zaczynamy od pierwszorzędnej rozrywki dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat. A zatem takich, które już uwielbiają łączyć ze sobą różne elementy, ale są jeszcze za małe na bardziej skomplikowane cuda. Znajdziemy tutaj dwu- oraz trzyelementowe puzzle, które świetnie ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację i koordynację na linii oko-ręka. Do tego można je też wykorzystać do nauki cyfr albo oswajania malucha z językiem angielskimi. Od razu uspokajam: puzzle są naprawdę solidnie wykonane, więc nie martwcie się, że Wam je dziecko pogniecie albo pogryzie. Oczywiście, nie są niezniszczalne, natomiast znoszą takie zabawy długo i cierpliwie ;-)

Do naszej kolekcji dołączyły tym razem nowości, czyli „Dżungla” oraz „Na łące”. „Dżungla” świetnie sprawdzi się jako pierwsze puzzle malucha. Zadanie jest tutaj bajecznie proste, bo po prostu szukamy par. I to do tego nie byle jakich par, bo zamiast lubianych, ale jednak dość oklepanych zwierzątek typu piesek, kura czy krowa, mamy tutaj m.in. tukana, lemura czy leniwca! A to już jest nie lada atrakcja! Z kolei „Na łące” to puzzle trzyelementowe. Dzięki nim możemy zapoznać dziecko ze zwierzętami i roślinami, które spotykamy na naszych polskich łąkach. I znów jest ładnie, kolorowo i niebanalnie!

Układanki malucha znajdziecie pod tym linkiem

układanki malucha układanki malucha układanki malucha


„LOTERYJKA”, CZYLI EDUKACYJNE GRY DLA DZIECI

W tamtym roku pokazywałam Wam na blogu „Zwierzęta”, w których Staszek zakochał się już od pierwszego wejrzenia. W tym roku nasze zbiory powiększyły się o dwie inne edukacyjne gry dla dzieci: „Kolory”, przeznaczone już dla dwulatków, oraz o „Kosmos”, przeznaczony dla czterolatków. A czym takim są w ogóle „Loteryjki”? To fajne i super kolorowe gry planszowe dla maluchów, pomagające im ćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację i pamięć wzrokową. I to do tego nie byle jakie gry, bo zostały już wyróżnione w konkursach „Świat Przyjazny Dziecku” oraz „Zabawka Roku 2017”. Na każdy zestaw składa się tutaj 6 barwnych plansz oraz 36 okrągłych żetonów.

W „Kolorach” zasady są proste: dziecko ma za zadanie dopasować obrazek na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Wyszukiwanie szczegółów, analizowanie scenki na obrazku, w końcu – pokazywanie paluszkiem i nazywanie wszystkiego, co się widzi, świetnie angażują malucha. Z kolei bardziej zaawansowany „Kosmos” ma aż cztery warianty gry, różniące się między sobą stopniem trudności. Jeśli macie w domu czterolatka, czeka go nie lada zadanie: może bowiem zostać pełzaczem, wymiataczem, zapamiętywaczem lub rozrabiaczem. Brzmi intrygująco, prawda? ;-)

Loteryjki znajdziecie pod tym linkiem

loteryjki kapitan nauka loteryjki kapitan naukaloteryjki kapitan naukaloteryjki kapitan nauka


DOMINO, JAKIEGO NIE ZNACIE

Kojarzycie domino z własnego dzieciństwa? To były takie białe lub kremowe płytki z wytłoczonymi, czarnymi oczkami. Trzeba było ustawiać je tak, aby stykające się pola miały taką samą liczbę oczek. Ale to, jak tę popularną grę dostosował dla dzieci Kapitan Nauka, to jest prawdziwy hit. My mamy trzy odsłony tej gry: z liczbami, zwierzętami i zabawkami. W liczbach dziecko ma za zadanie połączyć ze sobą liczbę oraz odpowiadający jej rysunek – widzi kartę z sówkami, liczy je, znajduje kartonik z konkretną liczbą, patrzy na kolejne zwierzątka i w ten sposób ma zapewnioną frajdę z ekspresową nauką podstawowego liczenia.

W zwierzątkach mamy dwa warianty gry: albo łączymy ze sobą dwa te same zwierzątka, albo… kompletujemy całe rodziny zwierząt! Podobnie w ostatniej z gier – albo łączymy ze sobą takie rysunki, które mają pewną cechę wspólną, albo odwracamy kartoniki na drugą stronę i przyporządkowujemy liczbę piłek do cyferek. Zauważcie, że to już nieco trudniejsze niż zwyczajne dopasowywanie kropek w tradycyjnym domino. Dzięki temu dziecko ćwiczy nie tylko spostrzegawczość, ale też umiejętność dopasowywania i dostrzegania powiązań.

Domino znajdziecie pod tym linkiem

domino dla dziecidomino dla dziecidomino dla dzieci


MEMORY DLA TRENINGU PAMIĘCI

Jeśli chodzi o edukacyjne gry dla dzieci, to jest to kolejna klasyka z czasów mojego dzieciństwa, która dzięki Kapitanowi Nauce doczekała się zupełnie nowej odsłony. Zapomnijcie o sztampowych planszach z postaciami najpopularniejszych zabawek, roślin czy zwierząt. Zamiast tego do wyboru macie puzzle tematyczne, i to do tego przeznaczone już dla trzyletnich dzieci. Pierwsza opcja to „Ocean”, dzięki której wspólnie odkryjecie tajemniczy, podwodny świat morskich stworzeń, druga zaś to „Dinozaury”, które wprowadzą dziecko w czasy prehistorii i pozwolą poznać przedstawicieli wymarłych dzisiaj gatunków. Każdy zestaw składa się tutaj z 24 elementów.

Gra w memory to przy tym nie tylko znakomita rozrywka, ale i solidny trening. Pomaga bowiem ćwiczyć pamięć, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację, spostrzegawczość, a przy nieco starszym dziecku – także i refleks. Do tego pomaga w treningu cierpliwości, kiedy malec musi czekać na swój ruch. No i to jedna z tych ponadczasowych gier, która łączy pokolenia i angażuje do zabawy ludzi niezależnie od upodobań i wieku. Jak dla mnie – jedna z największych atrakcji z dzieciństwa. I już teraz nie mogę się doczekać, aż Staś podrośnie na tyle, żebyśmy razem mogli w nią grać!

Memory znajdziecie pod tym linkiem

zabawy edukacyjne dla dzieci zabawy edukacyjne dla dzieci zabawy edukacyjne dla dziecimemory dla dzieci memory dla dzieci memory dla dzieci


PUZZLE „UKŁADAM I OPOWIADAM”

Kiedy sama byłam dzieckiem, rozmaite puzzle były jedną z moich ulubionych rozrywek. Dlatego Stasia też oswajam z różnego rodzaju układankami już od pierwszych miesiącach życia. Efekt? Puzzle dla dwulatków od dawna układa w ekspresowym tempie, a przy odrobinie wsparcia daje sobie też radę z tymi trudniejszymi. A dlaczego to takie ważne? Bo w czasie układania dziecko nie tylko trenuje swoje paluszki i dłonie, ale także spostrzegawczość. My dodatkowo bawimy się jeszcze w opowiadanie historii oraz wyszukiwanie konkretnych postaci czy przedmiotów. I oboje mamy z tego autentyczną frajdę.

Zestaw, który widzicie na zdjęciach, to Spadochroniarze z serii „Puzzle układam i opowiadam”, przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia. Znajdziecie tutaj 24 elementy oraz plakat XXL, którym dziecko może się posiłkować w trakcie układania. Albo też powiesić go jako ozdobę na ścianie. W czasie układania możecie wspólnie opowiadać sobie o locie spadochroniarzy, nadawać im imiona czy wymyślać ich perypetie. Jak dla mnie, bomba! Podobnie jak tutejsza grafika Macieja Szymanowicza, która jest po prostu niezwykła!

Puzzle „Układam i opowiadam” znajdziecie pod tym linkiem

puzzle dla dzieci puzzle dla dzieci


PUZZLE OBSERWACYJNE

Czyli kolejne puzzle, tym razem przeznaczone dla nieco starszych dzieci, bo tych powyżej 4. roku życia. Pięknie, solidnie wykonane i już samym wyglądem zachęcające do zabawy. Na każdy zestaw składają się 54 elementy. I – podobnie jak w przypadku „Spadochroniarzy” – tak i tutaj znajdziemy plakat w rozmiarze XXL. Może on robić dziecku za wzorzec i wspierać je, jeśli bez niego sobie jeszcze nie radzi. I znowu fundujemy dziecku świetny sposób nie tylko na zajęcie czasu, ale i pobudzenie wyobraźni, rozwijanie wrażliwości estetycznej, spostrzegawczości czy umiejętności wypowiadania się na temat oglądanych ilustracji. A sobie – dłuższą chwilę na napicie się kawy ;-)

Najlepszą rekomendacją niech będzie zresztą fakt, że seria puzzli obserwacyjnych Kapitana Nauki otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2018. My mamy dwa zestawy: ze scenkami dziejącymi się w domu oraz na wsi. Obydwie grafiki są ładne i przyjemne, natomiast sama jestem fanką tych domowych. Znajdziemy tu bowiem sporo zabawnych scenek. Takich, jak choćby listonosza, którego pies szarpie za nogawkę czy śpiocha, któremu wadzi domownik, wygrywający na trąbce w najlepsze. Idę o zakład, że Wasze dzieci też będą miały z tego uciechę!

Puzzle obserwacyjne znajdziecie pod tym linkiem

kapitan naukakapitan naukakapitan naukakapitan nauka


Partnerem wpisu jest Kapitan Nauka

Zdjęcia: Martyna Tola Piotrowska

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Moniq

Poznaliśmy Kapitana dzięki twojemu wpisowi z zeszłego roku i jest z nami do dzisiaj :-)

Mama trzech

Uwielbiamy Kapitana! Mamy chyba połowę ich asortymentu!

Paolina paolina

Uwielbiamy ukladanki jak to sie stalo ze z tej serii nie mamy nic ;(

Paolina paolina

Oczywiście :)